Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 27.10.2014

Výhled EUR, GBP, AUD, NZD, CAD, SP500, DAX, FTSE, týden 44


 


Čeká nás středeční oznámení FEDu o tom, že ponechá sazby na úrovni 0,25 %. Pokus si připravují velcí hoši nějaké překvapení, tak neexistuje lepší příležitost. Hlavní pozornost bude upřena na doprovodné prohlášení, protože na něm bude záležet, jaká bude reakce trhů. V případě, že FED oznámí ukončení QE a ponechá očekávaný termín zvyšování sazeb beze změn, dá se očekávat výprodej. Tím by se dostal vývoj na indexech do širší korekce. Jakákoli zmínka o další podpoře ekonomiky ze strany FEDu pošle trhy vzhůru.
 
Hned vzápětí oznámí RBNZ, že ponechává sazby na úrovni 3,5 % a opět bude záležet na doprovodném prohlášení. Posledně se RBNZ nechala slyšet, že kurz je moc nahoře a optimální kurz by měl být něco okolo 0,65 NZD za dolar. To vyprovokovalo asi měsíc trvající pokles. Takže uvidíme. V pondělí má Nový Zéland státní svátek, takže budou na NZD nižší obchodní objemy.  
 
Zátěžové testy bank v EU budou také brány do úvahy při vývoji kurzu Eura. To bychom se měli dovědět hned v pondělí.
 
V letošním roce po několika letech dojde opět k tomu, že podzimní změna letního času bude jiná v Evropě a v USA. Evropa mění letní čas nyní, USA až za týden. Tím vznikne posunutí otvírací doby na burzách mezi Evropou a Amerikou, takže společná obchodní seance bude o hodinu delší a bude celkově trvat 3,5 hodiny. Americké trhy v tomto týdnu budou otvírat v 14:30. Pokaždé, když k tomu dojde, má to za následek zvýšenou volatilitu. Pro pořádek je třeba vědět, že AUD a NZD již zimní čas provozují od minulého týdne.
 
Americká ekonomická data jsou očekávána smíšená. Pohnout cenami by mohl lepší vývoj v prodeji zboží dlouhodobé spotřeby v úterý. Ve čtvrtek se pak očekává horší HDP než posledně, kdy bylo na úrovni 4,6 %. Co by Evropa za takové číslo dala! Ve čtvrtek bude také hovořit šéfka FEDu Yellenová, takže jí všichni budou viset na rtech v souvislosti se středečním prohlášením FEDu, pokud bude chtít korigovat čtvrteční vývoj, tak bude mít příležitost. Páteční americká data očekávají horší spotřebitelské příjmy.
 
V Evropě se očekávají horší data skoro celý týden. Jedinou nadějí mají být vyšší půjčky v pondělí a možná lepší inflace ve čtvrtek. Nicméně nezaměstnanost, maloobchodní prodeje v Německu a ve Francii a horší inflace v Německu nedávají moc prostoru pro nějaký závratný růst eura.
 
Libra očekává spíš negativní data s výjimkou lepšího indexu prodeje domů. Z Kanady a Austrálie mají přijít lepší data a po špatných datech z Číny minule, nebudou publikována žádná čísla, takže AUD i NZD budou ponechány jen vlivu amerického dolaru.

Odhad vývoje
  
Vysvětlivky:
surp - pokud je modrá čára kladná jde o pozitivní překvapení, pokud je záporná, jde o negativní překvapení
est - odhady ekonomického vývoje od analytiků pro konkrétní den
real - ekonomický vývoj z publikovaných dat
 
Horní graf zobrazuje čarami součty odhadů a reálného vývoje, překvapení zobrazuje modrý sloupec. 
Dolní graf zobrazuje překvapení, odhady a publikovaný vývoj pro jednotlivé dny.
 
Za ideálního stavu by vývoj měnového páru měl sledovat reálný vývoj ekonomiky. Růst zelené čáry by měl doprovázet růst v cenovém grafu a pokles zelené čáry by měl být doprovázen poklesem cenového grafu.
 
Důvody proč to tak není:
Odhady analytiků postihují jen publikovaná ekonomická data a nezahrnují vlivy, jako je vystoupení šéfů centrálních bank a dalších papalášů, nezahrnují politickou situaci, nezahrnují fiskální a monetární politiku a neberou do úvahy technické operace, jako je například vybírání zisků, či akce smart money.
 
Odhady analytiků nejsou vždy přesné. Pokud jsou publikovaná čísla horší než očekávaná, vzniká negativní překvapení, které ovlivní vývoj na měnovém páru. V takovém případě může cena klesat, i když publikovaná data byla pozitivní, odhady byly také pozitivní, ale publikovaná čísla byla horší, než odhady. Pro pozitivní překvapení platí to samé.
 
Z týdenního přehledu byly odstraněny měnové páry USD/CHF a USD/JPY. Oba páry nereagují na data z ekonomického vývoje svých zemí a v podstatě s nimi nejsou korelovány. CHF je po většinu času inverzně korelován s EUR. JPY je řízeno centrální bankou Japonska (BoJ) a podle zadání vlády bude oslabováno, dokud Japonsko nedosáhne inflace 2 %.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: kapitalovetrhy.blogspot.com
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.