Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 03.11.2014

Výhled EUR, GBP, AUD, NZD, CAD, SP500, DAX, FTSE, týden 45Po infarktovém závěru týdne nás čeká další várka událostí. Nejprve se vrátí do normálu překrývání evropské a americké obchodní seance, která byla o hodinu delší, protože Evropa přešla o týden dříve na zimní čas než USA a Kanada. Po bombě o oslabení jenu si vezme Japonsko v pondělí volno, protože má státní svátek. V úterý oznámí RBA, že nezmění sazby na úrovni 2,5 %. To by se mělo promítnout do oslabení AUD. Následuje čtvrtek s ponecháním sazeb na stejné úrovni 0,5 % od BoE a hodinu poté podobně oznámí ECB, že ponechá sazby na úrovni 0,05 %. Ani jedno oznámení není pro příslušnou měnu pozitivní. A jak je pro začátek měsíce zvykem, v pátek bude publikována Zpráva o zaměstnanosti USA. Pokud chce někdo vyvolat zvýšenou volatilitu, nemá lepší příležitost.
 
Když se vrátíme k tomu, jak to vidí analytici, tak na dolaru budou v pondělí smíšená data, v úterý dobrá, ve středu a čtvrtek horší a v pátek smíšená. Euro čeká horší pondělí, lepší úterý smíšená středa a lepší čtvrtek a pátek. Libru by mělo čekat horší pondělí, úterý a středa, lepší čtvrtek a horší pátek. Prudké čtvrteční zlepšení počtu povolení ke stavbě nových domů by mělo přinést posílení CAD, ovšem páteční snížení zaměstnanosti tuto lepší zprávu zneguje. AUD očekává propad v počtu povolených domů v pondělí, smíšená data v úterý a posílení by mělo přinést čtvrteční zvýšení zaměstnanosti. Zprávy z Nového Zélandu se čekají v úterý spíš dobré, takže by mohla nastat opět fáze mírného posilování. Pořád zůstávají v platnosti slova centrální banky o tom, že by bylo vhodné mít kurz k dolaru na úrovni 0,65. Data z Číny přijdou až v sobotu, takže ovlivní až následující týden.

Odhad vývoje
 
 

 
 
Vysvětlivky:
surp - pokud je modrá čára kladná jde o pozitivní překvapení, pokud je záporná, jde o negativní překvapení
est - odhady ekonomického vývoje od analytiků pro konkrétní den
real - ekonomický vývoj z publikovaných dat
 
Horní graf zobrazuje čarami součty odhadů a reálného vývoje, překvapení zobrazuje modrý sloupec. 
Dolní graf zobrazuje překvapení, odhady a publikovaný vývoj pro jednotlivé dny.
 
Za ideálního stavu by vývoj měnového páru měl sledovat reálný vývoj ekonomiky. Růst zelené čáry by měl doprovázet růst v cenovém grafu a pokles zelené čáry by měl být doprovázen poklesem cenového grafu.
 
Důvody proč to tak není:
Odhady analytiků postihují jen publikovaná ekonomická data a nezahrnují vlivy, jako je vystoupení šéfů centrálních bank a dalších papalášů, nezahrnují politickou situaci, nezahrnují fiskální a monetární politiku a neberou do úvahy technické operace, jako je například vybírání zisků, či akce smart money.
 
Odhady analytiků nejsou vždy přesné. Pokud jsou publikovaná čísla horší než očekávaná, vzniká negativní překvapení, které ovlivní vývoj na měnovém páru. V takovém případě může cena klesat, i když publikovaná data byla pozitivní, odhady byly také pozitivní, ale publikovaná čísla byla horší, než odhady. Pro pozitivní překvapení platí to samé.
 
Z týdenního přehledu byly odstraněny měnové páry USD/CHF a USD/JPY. Oba páry nereagují na data z ekonomického vývoje svých zemí a v podstatě s nimi nejsou korelovány. CHF je po většinu času inverzně korelován s EUR. JPY je řízeno centrální bankou Japonska (BoJ) a podle zadání vlády bude oslabováno, dokud Japonsko nedosáhne inflace 2 %.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: kapitalovetrhy.blogspot.com
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.