Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 17.11.2014

Výhled EUR, GBP, AUD, NZD, CAD, SP500, DAX, FTSE, týden 47


 
 
V tomto týdnu má možnost ovlivnit vývoj svými vystoupeními guvernér ECB Dragi a to v pondělí a také v pátek. V úterý vystoupí šéf RBA Stevens, ale hlavní událostí budou středeční minuty FOMC, které vždy přináší zvýšenou volatilitu do trhu. Pro euro by měl být pozitivní takřka celý týden, protože analytici odhadují, že skoro všechna ekonomická data pro euro, budou pozitivní. Pro libru má být pozitivní čtvrtek, ale naopak negativní úterý a pátek. Kanada očekává dobrá data v úterý a ve čtvrtek, horší v pátek. Z Austrálie nemáme žádné odhady, takže bude záležet na reakci trhu na publikovaná data, pro NZD má být horší pondělí, lepší středa. Z USA mají proudit převážně dobré zprávy do středy, ve čtvrtek se mají zhoršit.
 
Páteční vývoj v odpoledních hodinách americké obchodní seance naznačuje, že by mohlo dojít ke změně směru na měnách. Cenové akce byly výrazné. Vývoj na zlatě začíná ovlivňovat Švýcarské referendum o zlatě, které má proběhnout koncem měsíce. V případě, že by prošlo, musela by SNB začít nakupovat zlato a to by se mohlo projevit v růstu jeho ceny. Pro ty, kdo sledují japonský jen je hlavní zprávou oznámení šéfa BoJ Kurody, že bude i nadále brutálně oslabovat svoji měnu, což se projevilo do nepřetržitého oslabování jenu v minulém týdnu. V tomto týdnu možná proběhne dílčí korekce, ale směr oslabování japonského jenu je dán a hned tak neskončí.
 
Odhad vývoje 
 
 

 
 
 
Vysvětlivky:
surp - pokud je modrá čára kladná jde o pozitivní překvapení, pokud je záporná, jde o negativní překvapení
est - odhady ekonomického vývoje od analytiků pro konkrétní den
real - ekonomický vývoj z publikovaných dat
 
Horní graf zobrazuje čarami součty odhadů a reálného vývoje, překvapení zobrazuje modrý sloupec. 
Dolní graf zobrazuje překvapení, odhady a publikovaný vývoj pro jednotlivé dny.
 
Za ideálního stavu by vývoj měnového páru měl sledovat reálný vývoj ekonomiky. Růst zelené čáry by měl doprovázet růst v cenovém grafu a pokles zelené čáry by měl být doprovázen poklesem cenového grafu.
 
Důvody proč to tak není:
Odhady analytiků postihují jen publikovaná ekonomická data a nezahrnují vlivy, jako je vystoupení šéfů centrálních bank a dalších papalášů, nezahrnují politickou situaci, nezahrnují fiskální a monetární politiku a neberou do úvahy technické operace, jako je například vybírání zisků, či akce smart money.
 
Odhady analytiků nejsou vždy přesné. Pokud jsou publikovaná čísla horší než očekávaná, vzniká negativní překvapení, které ovlivní vývoj na měnovém páru. V takovém případě může cena klesat, i když publikovaná data byla pozitivní, odhady byly také pozitivní, ale publikovaná čísla byla horší, než odhady. Pro pozitivní překvapení platí to samé.
 
Z týdenního přehledu byly odstraněny měnové páry USD/CHF a USD/JPY. Oba páry nereagují na data z ekonomického vývoje svých zemí a v podstatě s nimi nejsou korelovány. CHF je po většinu času inverzně korelován s EUR. JPY je řízeno centrální bankou Japonska (BoJ) a podle zadání vlády bude oslabováno, dokud Japonsko nedosáhne inflace 2 %.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: kapitalovetrhy.blogspot.com
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.