Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 26.01.2015

Výhled USD, EUR, GBP, AUD, NZD, CAD, SP500, DAX, FTSE, týden 05 2015
Odhad vývoje
V pondělí má Austrálie státní svátek. A hlavní zprávou pro euro budou Řecké volby. Očekává se vítězství levice, což by ve svém důsledku mělo mít negativní vliv na euro, ale také do úvahy přichází úlevová rallye po předchozím pádu. Nicméně ve středu bude rozhodovat FED o ponechání sazeb beze změny a trhy budou, jak je v poslední době zvykem čekat oznámení, kdy začne Jelenová zvyšovat sazby. Ve středu večer také oznámí Centrální banka Nového Zélandu, že ponechává sazby na 3,5 %. Pokud je sníží dá se očekávat výprodej NZD.
 
Po špatných ekonomických zprávách se v úterý očekávají dobré zprávy pro dolar. Špatné zprávy pro dolar přijdou až v pátek.
 
Euro očekává dobré zprávy v podstatě celý týden. V pátek budou zprávy smíšené. Libra očekává horší zprávy ze začátku týdne, koncem týdne dobré. Austrálie i Nový Zéland očekávají spíš dobré zprávy. Jediný kdo očekává horší zprávy koncem týdne je Kanada. Nicméně je pravděpodobné, že po pádu z minulého týdne se budou trhy pohybovat stranou, nebo budou mírně korigovat předchozí ztráty.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vysvětlivky:
surp - pokud je modrá čára kladná jde o pozitivní překvapení, pokud je záporná, jde o negativní překvapení
est - odhady ekonomického vývoje od analytiků pro konkrétní den
real - ekonomický vývoj z publikovaných dat
 
Horní graf zobrazuje čarami součty odhadů a reálného vývoje, překvapení zobrazuje modrý sloupec. 
Dolní graf zobrazuje překvapení, odhady a publikovaný vývoj pro jednotlivé dny.
 
Za ideálního stavu by vývoj měnového páru měl sledovat reálný vývoj ekonomiky. Růst zelené čáry by měl doprovázet růst v cenovém grafu a pokles zelené čáry by měl být doprovázen poklesem cenového grafu.
 
Důvody proč to tak není:
Odhady analytiků postihují jen publikovaná ekonomická data a nezahrnují vlivy, jako je vystoupení šéfů centrálních bank a dalších papalášů, nezahrnují politickou situaci, nezahrnují fiskální a monetární politiku a neberou do úvahy technické operace, jako je například vybírání zisků, či akce smart money.
 
Odhady analytiků nejsou vždy přesné. Pokud jsou publikovaná čísla horší než očekávaná, vzniká negativní překvapení, které ovlivní vývoj na měnovém páru. V takovém případě může cena klesat, i když publikovaná data byla pozitivní, odhady byly také pozitivní, ale publikovaná čísla byla horší, než odhady. Pro pozitivní překvapení platí to samé.
 
Z týdenního přehledu byly odstraněny měnové páry USD/CHF a USD/JPY. Oba páry nereagují na data z ekonomického vývoje svých zemí a v podstatě s nimi nejsou korelovány. CHF je po většinu času inverzně korelován s EUR. JPY je řízeno centrální bankou Japonska (BoJ) a podle zadání vlády bude oslabováno, dokud Japonsko nedosáhne inflace 2 %. Toto zadání zůstává v platnosti i v roce 2015
 

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: kapitalovetrhy.blogspot.com
Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.