Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 09.02.2015

Výhled USD, EUR, GBP, AUD, NZD, CAD, SP500, DAX, FTSE, týden 07 2015Odhad vývoje
V tomto týdnu se vrátíme k ekonomickému vývoji, protože žádná oznámení centrálních bank ani státní svátky nejsou očekávány. Hlavní událostí bude úterní oznámení o inflaci v Číně a čtvrteční zaměstnanost v Austrálii a maloobchodní prodeje v USA. Pokud by něco mohlo přinést vzruch do obchodování tak zasedání Ministrů financí EU. Z politických vlivů je zde trvalé napětí z vývoje na Ukrajině v důsledku Ruské agresivní politiky. Vývoj ropných cen je také důležitý a bude zajímavé, zda obrat směrem k růstu vydrží i v tomto týdnu.
 
Úterní čínská data mají být špatná, což by se mohlo projevit poklesem AUD a NZD. Pro dolar má být pozitivní lepší čtvrteční vývoj v maloobchodních prodejích. Ekonomické zprávy pro euro mají být spíše pozitivní a to v průběhu celého týdne. Libra očekává v úterý horší výrobu, a po zbytek týdne smíšená data. Kanada očekává dobrá data po celý týden, což by se mělo projevit v posílení CAD po jeho největším oslabení za několik let, nicméně vliv dolaru na kurz CAD je velmi výrazný. Dobré zprávy z Ameriky by se měly projevit v růstu amerických akciových indexů, stejně tak dobré zprávy z EU by se měly promítnout do růstu DAXu. Pro FTSE je očekávaný vývoj v Británii smíšený. 
  
 
 
Vysvětlivky:
surp - pokud je modrá čára kladná jde o pozitivní překvapení, pokud je záporná, jde o negativní překvapení
est - odhady ekonomického vývoje od analytiků pro konkrétní den
real - ekonomický vývoj z publikovaných dat
 
Horní graf zobrazuje čarami součty odhadů a reálného vývoje, překvapení zobrazuje modrý sloupec. 
Dolní graf zobrazuje překvapení, odhady a publikovaný vývoj pro jednotlivé dny.
 
Za ideálního stavu by vývoj měnového páru měl sledovat reálný vývoj ekonomiky. Růst zelené čáry by měl doprovázet růst v cenovém grafu a pokles zelené čáry by měl být doprovázen poklesem cenového grafu.
 
Důvody proč to tak není:
Odhady analytiků postihují jen publikovaná ekonomická data a nezahrnují vlivy, jako je vystoupení šéfů centrálních bank a dalších papalášů, nezahrnují politickou situaci, nezahrnují fiskální a monetární politiku a neberou do úvahy technické operace, jako je například vybírání zisků, či akce smart money.
Odhady analytiků nejsou vždy přesné. Pokud jsou publikovaná čísla horší než očekávaná, vzniká negativní překvapení, které ovlivní vývoj na měnovém páru. V takovém případě může cena klesat, i když publikovaná data byla pozitivní, odhady byly také pozitivní, ale publikovaná čísla byla horší, než odhady. Pro pozitivní překvapení platí to samé.
Z týdenního přehledu byly odstraněny měnové páry USD/CHF a USD/JPY. Oba páry nereagují na data z ekonomického vývoje svých zemí a v podstatě s nimi nejsou korelovány. CHF je po většinu času inverzně korelován s EUR. JPY je řízeno centrální bankou Japonska (BoJ) a podle zadání vlády bude oslabováno, dokud Japonsko nedosáhne inflace 2 %. Toto zadání zůstává v platnosti i v roce 2015.
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: kapitalovetrhy.blogspot.com
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.