Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 02.03.2015

Výhled USD, EUR, GBP, AUD, NZD, CAD, SP500, DAX, FTSE, týden 10 2015
Odhad vývoje
První týden v měsíci je vždy plný hutných událostí. Pondělní ekonomická data by měla být příznivá pro dolar, euro i libru. Stejně tak ovšem pro AUD, NZD i CAD. Úterní data se čekají pozitivní pro euro a mírně i pro USD. Pro libru má přijít jedna mírně negativní zpráva. Pro Kanadu i Austrálii se čeká smíšený vývoj a to i na závažných zprávách. Středa má být pozitivní pro euro, a mírně lepší pro dolar. Pro libru mírně horší. Z Austrálie čekáme výrazně lepší zprávu, která ovšem bude negována výrazně horší čtvrteční zprávou. 
 
Na tom, jaké budou ekonomické zprávy ve čtvrtek a v pátek nezáleží, protože zde máme oznámení o ponechání sazeb na stávající úrovni centrálními bankami BoE a ECB. Při vyhlašování těchto zpráv se trh pohne tím směrem, kde je nasypáno víc peněz, protože pro tvůrce trhu je to vítaná záminka vybrat nashromážděné příkazy stop a limitní příkazy k nákupu. Zvláště, když nás v pátek čeká Zpráva o zaměstnanosti USA. Tato zpráva má vždy potenciál vymazat případný veliký pohyb z předchozího dne. Čekají se horší výsledky, takže by se to mohlo projevit na korekci po dosažení historických maxim na amerických indexech. 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vysvětlivky:
surp - pokud je modrá čára kladná jde o pozitivní překvapení, pokud je záporná, jde o negativní překvapení
est - odhady ekonomického vývoje od analytiků pro konkrétní den
real - ekonomický vývoj z publikovaných dat
 
Horní graf zobrazuje čarami součty odhadů a reálného vývoje, překvapení zobrazuje modrý sloupec. 
Dolní graf zobrazuje překvapení, odhady a publikovaný vývoj pro jednotlivé dny.
 
Za ideálního stavu by vývoj měnového páru měl sledovat reálný vývoj ekonomiky. Růst zelené čáry by měl doprovázet růst v cenovém grafu a pokles zelené čáry by měl být doprovázen poklesem cenového grafu.
 
Důvody proč to tak není:
Odhady analytiků postihují jen publikovaná ekonomická data a nezahrnují vlivy, jako je vystoupení šéfů centrálních bank a dalších papalášů, nezahrnují politickou situaci, nezahrnují fiskální a monetární politiku a neberou do úvahy technické operace, jako je například vybírání zisků, či akce smart money.
Odhady analytiků nejsou vždy přesné. Pokud jsou publikovaná čísla horší než očekávaná, vzniká negativní překvapení, které ovlivní vývoj na měnovém páru. V takovém případě může cena klesat, i když publikovaná data byla pozitivní, odhady byly také pozitivní, ale publikovaná čísla byla horší, než odhady. Pro pozitivní překvapení platí to samé.
Z týdenního přehledu byly odstraněny měnové páry USD/CHF a USD/JPY. Oba páry nereagují na data z ekonomického vývoje svých zemí a v podstatě s nimi nejsou korelovány. CHF je po většinu času inverzně korelován s EUR. JPY je řízeno centrální bankou Japonska (BoJ) a podle zadání vlády bude oslabováno, dokud Japonsko nedosáhne inflace 2 %. Toto zadání zůstává v platnosti i v roce 2015.

 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: kapitalovetrhy.blogspot.com
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.