Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 09.03.2015

Výhled USD, EUR, GBP, AUD, NZD, CAD, SP500, DAX, FTSE, týden 11 2015
Odhad vývoje
Po výplachu v minulém týdnu se očekávaná ekonomická data kloní k pokračování nastaveného vývoje. Euro má evidentně namířeno k paritě s dolarem a nejasnosti ohledně Řecka, Ukrajiny, plus kvantitativní uvolňování ECB nenaznačují, proč by tomu mělo být jinak. Odhady analytiků ohledně evropských dat jsou smíšené a nemohou konkurovat dobrým očekáváním z USA. Ve čtvrtek očekává Amerika dobré prodeje a v pátek dobrou podnikovou inflaci (PPI), což svědčí opět ve prospěch dolaru. Když se zaměříme na špatná data z Číny, tak dostaneme horší vývoj na AUD i NZD. Dobrá data z USA by se měla projevit v růstu amerických akciových indexů. FTSE by mohlo také růst v důsledku převážně pozitivních očekávání, nicméně růst na DAXu je velmi pravděpodobný, protože zde nejde o ekonomická data, ale o přesun peněz generovaných ECB do hodnoty akcií. Žádná příčetná banka nebude poskytovat půjčky nespolehlivým dlužníkům, když může zainvestovat do akcií a vygenerovat si mnohem vyšší zisk, než kdyby peníze poskytla na půjčky firmám. Že si ECB myslí, že vygenerované peníze poputují na oživení ekonomiky, je pouhé zbožné přání.
 
V pondělí přechází USA a Kanada na letní čas a to má za následek o hodinu delší společné obchodování Evropy a Ameriky. Do té doby, než přejde na letní čas také Evropa a situace se srovná, nás čeká období zvýšené volatility. Amerika otvírá ve 14:30 SEČ a Evropa zavírá v 17:30. Historicky se v tomto období vyskytuje zvýšená volatilita, takže obchodníci by měli být víc obezřetní. Na obchodování s NZD bude mít vliv středeční oznámení RBNZ o ponechání základní úrokové sazby beze změny na úrovni 3,5 %.

 
 
 
 
 


Vysvětlivky:
surp - pokud je modrá čára kladná jde o pozitivní překvapení, pokud je záporná, jde o negativní překvapení
est - odhady ekonomického vývoje od analytiků pro konkrétní den
real - ekonomický vývoj z publikovaných dat
 
Horní graf zobrazuje čarami součty odhadů a reálného vývoje, překvapení zobrazuje modrý sloupec. 
Dolní graf zobrazuje překvapení, odhady a publikovaný vývoj pro jednotlivé dny.
 
Za ideálního stavu by vývoj měnového páru měl sledovat reálný vývoj ekonomiky. Růst zelené čáry by měl doprovázet růst v cenovém grafu a pokles zelené čáry by měl být doprovázen poklesem cenového grafu.
 
Důvody proč to tak není:
Odhady analytiků postihují jen publikovaná ekonomická data a nezahrnují vlivy, jako je vystoupení šéfů centrálních bank a dalších papalášů, nezahrnují politickou situaci, nezahrnují fiskální a monetární politiku a neberou do úvahy technické operace, jako je například vybírání zisků, či akce smart money.
 
Odhady analytiků nejsou vždy přesné. Pokud jsou publikovaná čísla horší než očekávaná, vzniká negativní překvapení, které ovlivní vývoj na měnovém páru. V takovém případě může cena klesat, i když publikovaná data byla pozitivní, odhady byly také pozitivní, ale publikovaná čísla byla horší, než odhady. Pro pozitivní překvapení platí to samé.
 
Z týdenního přehledu byly odstraněny měnové páry USD/CHF a USD/JPY. Oba páry nereagují na data z ekonomického vývoje svých zemí a v podstatě s nimi nejsou korelovány. CHF je po většinu času inverzně korelován s EUR. JPY je řízeno centrální bankou Japonska (BoJ) a podle zadání vlády bude oslabováno, dokud Japonsko nedosáhne inflace 2 %. Toto zadání zůstává v platnosti i v roce 2015

 
Zdroj: kapitalovetrhy.blogspot.com
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.