Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 16.03.2015

Výhled USD, EUR, GBP, AUD, NZD, CAD, SP500, DAX, FTSE, týden 12 2015
Odhad vývoje
Hlavní ekonomickou událostí tohoto týdne bude středeční zasedání FEDu a oznámení o ponechání sazeb na současné úrovni pod 0,25 %. Důležité bude samozřejmě doprovodné prohlášení a také vývoj ekonomických dat. Pokud dojdu investoři k názoru, že oživení americké ekonomiky je natolik silné, že by FED mohl ještě v tomto roce začít zvyšovat sazby, může dojít k výprodeji na akciovém trhu a dalšímu posílení dolaru. 
 
Když to vezmeme popořadě, tak v pondělí mají být data příznivá pro dolar a kanadský dolar. Pro Evropu mají být příznivá úterní data. Amerika má být smíšená a vyloženě špatná pro kanadský dolar, kde se očekává pokles výrobních prodejů. Pro Nový Zéland má být úterý pozitivní. Středa má být mírně negativní pro euro, ale pozitivní pro vývoj na libře. Horší středeční data očekává i Kanada a Nový Zéland. Ve čtvrtek již budeme mít za sebou výplach jedním, nebo druhým směrem po oznámení FEDu, takže by se mohly přihlásit o slovo horší očekávaná americká data. Pátek má být pozitivní pro euro, libru, ale zvlášť pro kanadský dolar, protože po špatných datech uprostřed týdne se očekává dobrá páteční inflace a jádrové maloobchodní prodeje.Vysvětlivky:
surp - pokud je modrá čára kladná jde o pozitivní překvapení, pokud je záporná, jde o negativní překvapení
est - odhady ekonomického vývoje od analytiků pro konkrétní den
real - ekonomický vývoj z publikovaných dat
 
Horní graf zobrazuje čarami součty odhadů a reálného vývoje, překvapení zobrazuje modrý sloupec. 
Dolní graf zobrazuje překvapení, odhady a publikovaný vývoj pro jednotlivé dny.
 
Za ideálního stavu by vývoj měnového páru měl sledovat reálný vývoj ekonomiky. Růst zelené čáry by měl doprovázet růst v cenovém grafu a pokles zelené čáry by měl být doprovázen poklesem cenového grafu.
 
Důvody proč to tak není:
Odhady analytiků postihují jen publikovaná ekonomická data a nezahrnují vlivy, jako je vystoupení šéfů centrálních bank a dalších papalášů, nezahrnují politickou situaci, nezahrnují fiskální a monetární politiku a neberou do úvahy technické operace, jako je například vybírání zisků, či akce smart money.
Odhady analytiků nejsou vždy přesné. Pokud jsou publikovaná čísla horší než očekávaná, vzniká negativní překvapení, které ovlivní vývoj na měnovém páru. V takovém případě může cena klesat, i když publikovaná data byla pozitivní, odhady byly také pozitivní, ale publikovaná čísla byla horší, než odhady. Pro pozitivní překvapení platí to samé.
Z týdenního přehledu byly odstraněny měnové páry USD/CHF a USD/JPY. Oba páry nereagují na data z ekonomického vývoje svých zemí a v podstatě s nimi nejsou korelovány. CHF je po většinu času inverzně korelován s EUR. JPY je řízeno centrální bankou Japonska (BoJ) a podle zadání vlády bude oslabováno, dokud Japonsko nedosáhne inflace 2 %. Toto zadání zůstává v platnosti i v roce 2015.


 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: kapitalovetrhy.blogspot.com
 
 


Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.