Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 23.03.2015

Výhled USD, EUR, GBP, AUD, NZD, CAD, SP500, DAX, FTSE, týden 13 2015
Odhad vývoje
V tomto týdnu nemáme žádné státní svátky. Z vystoupení centrálních bankéřů se dočkáme pondělního projevu šéfa ECB Dragiho a pak čtvrtečního projevu šéfa Kanadské centrální banky (BOC) Poloze. Páteční vystoupení Yellenové, guvernérky FEDu naplánované na 20:45 SEČ bude očekáváno s obavami, protože název její přednášky v San Francisku ponese název „Nové paradigma monetární politiky“ a když plácne něco neočekávaného, může to vyvolat prudký pohyb. Tou dobou už budou v práci jen tvůrci trhu a ti milerádi využijí libovolné záminky k honbě za příkazy stop a k případné změně směru. 
 
Ekonomické zprávy mají být pro euro celý týden pozitivní. Pro libru horší ze začátku týdne a ve čtvrtek mají být zprávy dobré. Nový Zéland očekává v úterý večer dobrou obchodní bilanci, pro Austrálii nemáme žádné odhady analytiků, takže bude záležet na momentálním vývoji. Pro dolar mají být zprávy ze začátku týdne horší, v průběhu týdne se mají zlepšovat. Pro Kanadu nejsou v tomto týdnu očekávány zprávy, pouze vystoupení menších papalášů BoC. 
 
Hlavní ekonomické zprávy se budou v tomto týdnu týkat inflace. To je momentálně nejvíce sledovaný ukazatel a neočekávaný vývoj tedy může vytvořit vyšší volatilitu. 
 
 


 
 
Vysvětlivky:
surp - pokud je modrá čára kladná jde o pozitivní překvapení, pokud je záporná, jde o negativní překvapení
est - odhady ekonomického vývoje od analytiků pro konkrétní den
real - ekonomický vývoj z publikovaných dat
 
Horní graf zobrazuje čarami součty odhadů a reálného vývoje, překvapení zobrazuje modrý sloupec. 
Dolní graf zobrazuje překvapení, odhady a publikovaný vývoj pro jednotlivé dny.
 
Za ideálního stavu by vývoj měnového páru měl sledovat reálný vývoj ekonomiky. Růst zelené čáry by měl doprovázet růst v cenovém grafu a pokles zelené čáry by měl být doprovázen poklesem cenového grafu.
 
Důvody proč to tak není:
Odhady analytiků postihují jen publikovaná ekonomická data a nezahrnují vlivy, jako je vystoupení šéfů centrálních bank a dalších papalášů, nezahrnují politickou situaci, nezahrnují fiskální a monetární politiku a neberou do úvahy technické operace, jako je například vybírání zisků, či akce smart money.
 
Odhady analytiků nejsou vždy přesné. Pokud jsou publikovaná čísla horší než očekávaná, vzniká negativní překvapení, které ovlivní vývoj na měnovém páru. V takovém případě může cena klesat, i když publikovaná data byla pozitivní, odhady byly také pozitivní, ale publikovaná čísla byla horší, než odhady. Pro pozitivní překvapení platí to samé.
 
Z týdenního přehledu byly odstraněny měnové páry USD/CHF a USD/JPY. Oba páry nereagují na data z ekonomického vývoje svých zemí a v podstatě s nimi nejsou korelovány. CHF je po většinu času inverzně korelován s EUR. JPY je řízeno centrální bankou Japonska (BoJ) a podle zadání vlády bude oslabováno, dokud Japonsko nedosáhne inflace 2 %. Toto zadání zůstává v platnosti i v roce 2015.

 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: kapitalovetrhy.blogspot.com
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.