Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 04.08.2014

Vyhodnocení EUR, GBP, AUD, NZD, CAD, SP500, DAX, FTSE, týden 31Hlavním hybatelem trhu byly v minulém týdnu dvě očekávané události a to ponechání úrokové sazby na původní hodnotě v USA ve středu a poté páteční Zpráva o zaměstnanosti USA. Pondělní očekávaná horší data určila směr dolů a účinek dobrých středečních dat vymazal vývoj po zasedání FOMC, které podle očekávání snížilo QE3 o dalších 10 mld. USD, což si trh vysvětlil jako závěrečnou rundu před zavřením večírku a svoji nelibost demonstroval čtvrtečním výprodejem. Když k tomu přidáme páteční neuspokojivá data ze Zprávy o zaměstnanosti, o kterých museli mít velcí hráči potuchu, je výsledkem týdenní výprodej na akciovém trhu a posílení dolaru. Očekávaný scénář výprodeje po zasedání FED a opětovný nákup po Zprávě o zaměstnanosti se tak nekonal. Souběžně s posílením dolaru došlo k celotýdennímu výprodeji na EUR, GBP, AUD, NZD i CAD. Během pátku pak ceny všude dopadly na nějaké významnější podpory a resistence, takže se v pátečních odpoledních hodinách výprodej zastavil a někde došlo i k mírnému odrazu. Situaci neusnadnilo ani veliké množství pozitivních a negativních překvapení, což nasvědčuje tomu, že analytici mají v současné době těžkou práci.

 
Korelace v 31. týdnu

Eur
Gbp
Cad
Aud
Nzd
S&P
DAX
FTSE
0,12
0,74
-0,66
0,91
0,05
0,47
-0,74
0,97

Jak to dopadlo 
  
Vysvětlivky:
surp - pokud je modrá čára kladná jde o pozitivní překvapení, pokud je záporná, jde o negativní překvapení
est - odhady ekonomického vývoje od analytiků pro konkrétní den
real - ekonomický vývoj z publikovaných dat
 
Horní graf zobrazuje čarami součty odhadů a reálného vývoje, překvapení zobrazuje modrý sloupec. 
Dolní graf zobrazuje překvapení, odhady a publikovaný vývoj pro jednotlivé dny.
 
Za ideálního stavu by vývoj měnového páru měl sledovat reálný vývoj ekonomiky. Růst zelené čáry by měl doprovázet růst v cenovém grafu a pokles zelené čáry by měl být doprovázen poklesem cenového grafu.
 
Důvody proč to tak není:
Odhady analytiků postihují jen publikovaná ekonomická data a nezahrnují vlivy, jako je vystoupení šéfů centrálních bank a dalších papalášů, nezahrnují politickou situaci, nezahrnují fiskální a monetární politiku a neberou do úvahy technické operace, jako je například vybírání zisků, či akce smart money.
Odhady analytiků nejsou vždy přesné. Pokud jsou publikovaná čísla horší než očekávaná, vzniká negativní překvapení, které ovlivní vývoj na měnovém páru. V takovém případě může cena klesat, i když publikovaná data byla pozitivní, odhady byly také pozitivní, ale publikovaná čísla byla horší, než odhady. Pro pozitivní překvapení platí to samé.
Z týdenního přehledu byly odstraněny měnové páry USD/CHF a USD/JPY. Oba páry nereagují na data z ekonomického vývoje svých zemí a v podstatě s nimi nejsou korelovány. CHF je po většinu času inverzně korelován s EUR. JPY je řízeno centrální bankou Japonska (BoJ) a podle zadání vlády bude oslabováno, dokud Japonsko nedosáhne inflace 2 %.

Redakce. www.akcieatrhy.cz
Zdroj: kapitalovetrhy.blogspot.com
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.