Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 10.02.2014

Vyhodnocení EUR, GBP, AUD, NZD, CAD, S&P, DAX, FTSE, týden 6

Nejzajímavější z dat minulého týdne je údaj o nezaměstnanosti v USA na úrovni 6,6 %. To je jen jednu desetinu vzdáleno od cíle, který si stanovil FED pro začátek zvyšování základních úrokových sazeb. Nicméně toto zvýšení sazeb spustí výprodeje na indexech a posílení USD. Toto snížení nezaměstnanosti přišlo brzo, protože FED ani nestačil ukončit QE3, a kdyby rázem ukončil QE a ještě zvýšil sazby, mohlo by to být pro trhy dramatické. Měny využily zprávy o sazbách a Zaměstnanosti USA ke změně směru. Volatilita byla v týdnu vyšší. Indexy po minulém pátečním odpoledním výprodeji pokračovaly v pádu i v pondělí, ale příprava na Zprávu o zaměstnanosti pád zastavila a i u indexů se směr otočil. Publikované ekonomické údaje podpořily zvolený směr. Nejlepší korelaci v tomto týdnu vykazuje CAD, S&P, FTSE. AUD i NZD se také vydaly vzhůru i když v tomto případě ignorovaly silná data z USA koncem týdne. Otočka se povedla i EUR a GBP s horší korelací.

Korelace v 6. týdnu
Eur    Gbp    Cad    Aud    Nzd    S&P    DAX    FTSE
-0,91    0,39    0,88    0,32    0,12    0,73    -0,72    0,77

Jak to dopadlo
 


 


Vysvětlivky:
surp - pokud je modrá čára kladná jde o pozitivní překvapení, pokud je záporná, jde o negativní překvapení
est - odhady ekonomického vývoje od analytiků pro konkrétní den
real - ekonomický vývoj z publikovaných dat

Horní graf zobrazuje čarami součty odhadů a reálného vývoje, překvapení zobrazuje modrý sloupec.
Dolní graf zobrazuje překvapení, odhady a publikovaný vývoj pro jednotlivé dny.

Za ideálního stavu by vývoj měnového páru měl sledovat reálný vývoj ekonomiky. Růst zelené čáry by měl doprovázet růst v cenovém grafu a pokles zelené čáry by měl být doprovázen poklesem cenového grafu.

Důvody proč to tak není:
Odhady analytiků postihují jen publikovaná ekonomická data a nezahrnují vlivy, jako je vystoupení šéfů centrálních bank a dalších papalášů, nezahrnují politickou situaci, nezahrnují fiskální a monetární politiku a neberou do úvahy technické operace, jako je například vybírání zisků, či akce smart money.

Odhady analytiků nejsou vždy přesné. Pokud jsou publikovaná čísla horší než očekávaná, vzniká negativní překvapení, které ovlivní vývoj na měnovém páru. V takovém případě může cena klesat, i když publikovaná data byla pozitivní, odhady byly také pozitivní, ale publikovaná čísla byla horší, než odhady. Pro pozitivní překvapení platí to samé.

Z týdenního přehledu byly odstraněny měnové páry USD/CHF a USD/JPY. Oba páry nereagují na data z ekonomického vývoje svých zemí a v podstatě s nimi nejsou korelovány. CHF je po většinu času inverzně korelován s EUR. JPY je řízeno centrální bankou Japonska (BoJ) a podle zadání vlády bude oslabováno, dokud Japonsko nedosáhne inflace 2 %.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: kapitalovetrhy.blogspot.comVaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.