Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 09.06.2014

Vyhodnocení EUR, GBP, AUD, NZD, CAD, SP500, DAX, FTSE, týden 23


 
 
Minulý týden byl nesen hlavně oznámením ECB o zavedení negativních úrokových sazeb a o odkupu dluhopisů s cílem povzbudit skomírající Evropskou ekonomiku a odvrátit hrozbu klesající inflace, která je hluboko pod požadovanou úrovní 2 % a pohybuje se na úrovni okolo 0,7 %. ECB snížila sazby z 0,25 % na 0,15 %, i když analytici očekávali 0,10 %. Pozitivní překvapení pak po prvotním výprodeji, kdy se euro propadlo na hranici 1,35 vyhnalo euro opět výš a ani páteční Zpráva o zaměstnanosti nezpůsobila jeho stlačení dolů. Páteční zpráva o zaměstnanosti USA dopadla o něco lépe, než se očekávalo. Americké indexy dosáhly opětovně nových historických maxim a stoupaly až do konce páteční session. Velcí hráči odmítli vybrat zisky, takže se nekonal žádný výprodej. Za zmínku stojí i růst AUD i přes ponechání sazeb na původní úrovni 2,5 %, což obvykle bývá negativní zpráva. AUD i NZD rostly, AUD v důsledku lepších ekonomických zpráv, NZD v důsledku očekávání zvýšení úrokových sazeb příští týden. CAD mírně oslaboval, ale nebylo to ani tak v důsledku kanadských ekonomických dat, ale v důsledku lepších než očekávaných amerických zpráv a posílení dolaru. Americké indexy posilovaly a ke konci týdne posilovaly prudce. Vývoj na DAXu byl nesen vyjádřením ECB, a vývoj na FTSE byl v průběhu týdne negativní, ale v pátek byl nesen růstem na S&P. 
 
Korelace v 23. týdnu
Eur Gbp Cad Aud Nzd S&P DAX FTSE
0,63 0,32 0,46 0,58 0,65 -0,60 0,97 0,35

Jak to dopadlo
 
 
 
 
 
 
 
Vysvětlivky:
surp - pokud je modrá čára kladná jde o pozitivní překvapení, pokud je záporná, jde o negativní překvapení
est - odhady ekonomického vývoje od analytiků pro konkrétní den
real - ekonomický vývoj z publikovaných dat
 
Horní graf zobrazuje čarami součty odhadů a reálného vývoje, překvapení zobrazuje modrý sloupec. 
Dolní graf zobrazuje překvapení, odhady a publikovaný vývoj pro jednotlivé dny.
 
Za ideálního stavu by vývoj měnového páru měl sledovat reálný vývoj ekonomiky. Růst zelené čáry by měl doprovázet růst v cenovém grafu a pokles zelené čáry by měl být doprovázen poklesem cenového grafu.
 
Důvody proč to tak není:
Odhady analytiků postihují jen publikovaná ekonomická data a nezahrnují vlivy, jako je vystoupení šéfů centrálních bank a dalších papalášů, nezahrnují politickou situaci, nezahrnují fiskální a monetární politiku a neberou do úvahy technické operace, jako je například vybírání zisků, či akce smart money.
Odhady analytiků nejsou vždy přesné. Pokud jsou publikovaná čísla horší než očekávaná, vzniká negativní překvapení, které ovlivní vývoj na měnovém páru. V takovém případě může cena klesat, i když publikovaná data byla pozitivní, odhady byly také pozitivní, ale publikovaná čísla byla horší, než odhady. Pro pozitivní překvapení platí to samé.
Z týdenního přehledu byly odstraněny měnové páry USD/CHF a USD/JPY. Oba páry nereagují na data z ekonomického vývoje svých zemí a v podstatě s nimi nejsou korelovány. CHF je po většinu času inverzně korelován s EUR. JPY je řízeno centrální bankou Japonska (BoJ) a podle zadání vlády bude oslabováno, dokud Japonsko nedosáhne inflace 2 %.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: kapitalovetrhy.blogspot.com
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.