Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 15.12.2014

Vyhodnocení EUR, GBP, AUD, NZD, CAD, SP500, DAX, FTSE, týden 50


 
 
V tomto týdnu se neočekávají nějaká závažnější oznámení, pouze ve středu RBNZ ponechá sazby na úrovni 3,5 % a ve čtvrtek SNB ponechá sazby na úrovni pod 0,25 %. Na švýcarský frank by to nemělo mít vliv, v případě novozélandského dolaru lze čekat oslabení. Na začátku týdne mají být americká ekonomická data dobrá, zhoršení se čeká ve čtvrtek a pátek. To by mohlo vyústit do oslabování dolaru ke konci týdne. Euro čeká celý týden mírně lepší data, takže ze začátku týdne spíš pokles, růst v závislosti na špatných amerických datech koncem týdne. Libra kromě lepší středeční obchodní bilance čeká celý týden horší data. Austrálii čekají lepší data ve středu a horší ve čtvrtek, ale celkově bude vývoj na AUD a NZD čelit horším datům z Číny. Kanadu čeká v pondělí velmi špatný počet nově povolených domů, dál v průběhu týdne to bude lepší.
 
Jak to dopadlo
 
V minulém týdnu se akciové trhy v USA pohybovaly směrem dolů a to ovlivňovalo akciové trhy v Německu a Velké Británii. Zároveň s tím začal také mírně oslabovat dolar, což mělo za následek snahu o změnu směru, nebo přinejmenším o pohyb stranou na měnách. Nicméně na euru, libře, australském i nizozemském dolaru nedošlo k proražení maximální ceny minulého týdne. Zvýšený pohyb dolů na akciích koncem týdne zastavil oslabování japonského jenu a vedl k jeho posílení. Vítězem se stal kanadský dolar, který oslaboval po celý týden a zakončil v oblasti víceletého maxima. 
 
Korelace ve 50. týdnu

Eur Gbp Cad Aud Nzd S&P DAX FTSE
-0,88 -0,69 0,28 0,50 -0,86 -0,27 0,66 0,84
 
 
  
Vysvětlivky:
surp - pokud je modrá čára kladná jde o pozitivní překvapení, pokud je záporná, jde o negativní překvapení
est - odhady ekonomického vývoje od analytiků pro konkrétní den
real - ekonomický vývoj z publikovaných dat
 
Horní graf zobrazuje čarami součty odhadů a reálného vývoje, překvapení zobrazuje modrý sloupec. 
Dolní graf zobrazuje překvapení, odhady a publikovaný vývoj pro jednotlivé dny.
 
Za ideálního stavu by vývoj měnového páru měl sledovat reálný vývoj ekonomiky. Růst zelené čáry by měl doprovázet růst v cenovém grafu a pokles zelené čáry by měl být doprovázen poklesem cenového grafu.
 
Důvody proč to tak není:
 
Odhady analytiků postihují jen publikovaná ekonomická data a nezahrnují vlivy, jako je vystoupení šéfů centrálních bank a dalších papalášů, nezahrnují politickou situaci, nezahrnují fiskální a monetární politiku a neberou do úvahy technické operace, jako je například vybírání zisků, či akce smart money.
Odhady analytiků nejsou vždy přesné. Pokud jsou publikovaná čísla horší než očekávaná, vzniká negativní překvapení, které ovlivní vývoj na měnovém páru. V takovém případě může cena klesat, i když publikovaná data byla pozitivní, odhady byly také pozitivní, ale publikovaná čísla byla horší, než odhady. Pro pozitivní překvapení platí to samé.
Z týdenního přehledu byly odstraněny měnové páry USD/CHF a USD/JPY. Oba páry nereagují na data z ekonomického vývoje svých zemí a v podstatě s nimi nejsou korelovány. CHF je po většinu času inverzně korelován s EUR. JPY je řízeno centrální bankou Japonska (BoJ) a podle zadání vlády bude oslabováno, dokud Japonsko nedosáhne inflace 2 %.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: kapitalovetrhy.blogspot.com
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.