Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 09.03.2015

Vyhodnocení USD, EUR, GBP, AUD, NZD, CAD, SP500, DAX, FTSE, týden 10 2015
Jak to dopadlo
Náročný týden se projevil rozběhnutím eura směrem k paritě s dolarem. Ani dobré ekonomické údaje z Eurozóny neměly sílu vytáhnout euro výš a tak po dvoudenním pohybu stranou začal ve středu pád v důsledku očekávání toho, že ECB začne se svým programem "kvantitativního uvolňování", což je eufemismus pro výraz tištění peněz. Propad se změnil v úprk, když Zpráva o zaměstnanosti přinesla vytvoření 295 tisíc nově vytvořených pracovních míst. To je třetí největší výkon od roku 2010 s tím, že v prosinci minulého roku to bylo 321 tisíc. Nezaměstnanost klesla na 5,5 % a to je hodnota, o které by se ještě před rokem mnohým ani nesnilo. Dolar tedy prudce posílil a to srazilo všechny na dolaru závislé měny.
 
Dax prudce posiluje v očekávání, že peníze vytištěné ECB probublají do cen akcií. Na SP500 a na FTSE jsme naopak byli svědky výprodeje. Akciové  indexy a publikované ekonomické zprávy jsou v antikorelaci což znamená, že vývoj ceny byl řízen jinými, než ekonomickými údaji. Během dobrých zpráv je obvyklé, že se vybírají zisky a chytají do pasti impulzivní investoři, kteří v jejich důsledku nakupují. 
 
Korelace v 10. týdnu
EUR GBP AUD NZD CAD SP500 DAX FTSE
0,24 0,91 0,55 0,71 0,75 -0,73 -0,31 -0,33
 
 
 
 
 
 
 
Vysvětlivky:
surp - pokud je modrá čára kladná jde o pozitivní překvapení, pokud je záporná, jde o negativní překvapení
est - odhady ekonomického vývoje od analytiků pro konkrétní den
real - ekonomický vývoj z publikovaných dat
 
Horní graf zobrazuje čarami součty odhadů a reálného vývoje, překvapení zobrazuje modrý sloupec. 
Dolní graf zobrazuje překvapení, odhady a publikovaný vývoj pro jednotlivé dny.
 
Za ideálního stavu by vývoj měnového páru měl sledovat reálný vývoj ekonomiky. Růst zelené čáry by měl doprovázet růst v cenovém grafu a pokles zelené čáry by měl být doprovázen poklesem cenového grafu.
 
Důvody proč to tak není:
Odhady analytiků postihují jen publikovaná ekonomická data a nezahrnují vlivy, jako je vystoupení šéfů centrálních bank a dalších papalášů, nezahrnují politickou situaci, nezahrnují fiskální a monetární politiku a neberou do úvahy technické operace, jako je například vybírání zisků, či akce smart money.
 
Odhady analytiků nejsou vždy přesné. Pokud jsou publikovaná čísla horší než očekávaná, vzniká negativní překvapení, které ovlivní vývoj na měnovém páru. V takovém případě může cena klesat, i když publikovaná data byla pozitivní, odhady byly také pozitivní, ale publikovaná čísla byla horší, než odhady. Pro pozitivní překvapení platí to samé.
 
Z týdenního přehledu byly odstraněny měnové páry USD/CHF a USD/JPY. Oba páry nereagují na data z ekonomického vývoje svých zemí a v podstatě s nimi nejsou korelovány. CHF je po většinu času inverzně korelován s EUR. JPY je řízeno centrální bankou Japonska (BoJ) a podle zadání vlády bude oslabováno, dokud Japonsko nedosáhne inflace 2 %. Toto zadání zůstává v platnosti i v roce 2015

 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: kapitalovetrhy.blogspot.com
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.