Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 30.03.2015

Vyhodnocení USD, EUR, GBP, AUD, NZD, CAD, SP500, DAX, FTSE, týden 13 2015
Jak to dopadlo
Celý týden se nesl v duchu oslabování dolaru a také oslabování amerického akciového trhu. Horší ekonomické výsledky vyvolaly výprodeje akcií a oslabení dolaru. Euro a libra se pohybovaly stranou s propadem ve čtvrtek. Měny Austrálie i Nového Zélandu klesaly. Kanadský dolar oslabil až v závěru týdne. Americký akciový trh zastavil růst DAXu a FTSE se v minulém týdnu propadalo. Na smíšených výsledcích se projevovala vyšší volatilita v důsledku delšího překrývání zimního času v Evropě a letního času v USA. Obchodní seance se tak překrývaly o hodinu déle. Od příštího týdne se vše vrací do normálu, protože od pondělí máme i v Evropě letní čas. V Austrálii a Novém Zélandě nastane letní čas až koncem příštího týdne. Nicméně ani Austrálie, ani Nový Zéland nejsou pro obchodování nějak zvlášť důležitá teritoria, takže to nemusíme sledovat.
 
Z hlediska korelací se projevuje antikorelace s ekonomickými zprávami na akciových indexech a na euru. Obecně je korelace slabá a ekonomické údaje nemají v současné době na pohyb ceny vliv.

 
Korelace ve 13. týdnu
EUR GBP AUD NZD CAD SP500 DAX FTSE
-0,6 0,36 0,41 0,22 0,2 -0,29 -0,44 -0,91
 

 
Vysvětlivky:
surp - pokud je modrá čára kladná jde o pozitivní překvapení, pokud je záporná, jde o negativní překvapení
est - odhady ekonomického vývoje od analytiků pro konkrétní den
real - ekonomický vývoj z publikovaných dat
 
Horní graf zobrazuje čarami součty odhadů a reálného vývoje, překvapení zobrazuje modrý sloupec. 
Dolní graf zobrazuje překvapení, odhady a publikovaný vývoj pro jednotlivé dny.
 
Za ideálního stavu by vývoj měnového páru měl sledovat reálný vývoj ekonomiky. Růst zelené čáry by měl doprovázet růst v cenovém grafu a pokles zelené čáry by měl být doprovázen poklesem cenového grafu.
 
Důvody proč to tak není:
Odhady analytiků postihují jen publikovaná ekonomická data a nezahrnují vlivy, jako je vystoupení šéfů centrálních bank a dalších papalášů, nezahrnují politickou situaci, nezahrnují fiskální a monetární politiku a neberou do úvahy technické operace, jako je například vybírání zisků, či akce smart money.
 
Odhady analytiků nejsou vždy přesné. Pokud jsou publikovaná čísla horší než očekávaná, vzniká negativní překvapení, které ovlivní vývoj na měnovém páru. V takovém případě může cena klesat, i když publikovaná data byla pozitivní, odhady byly také pozitivní, ale publikovaná čísla byla horší, než odhady. Pro pozitivní překvapení platí to samé.
 
Z týdenního přehledu byly odstraněny měnové páry USD/CHF a USD/JPY. Oba páry nereagují na data z ekonomického vývoje svých zemí a v podstatě s nimi nejsou korelovány. CHF je po většinu času inverzně korelován s EUR. JPY je řízeno centrální bankou Japonska (BoJ) a podle zadání vlády bude oslabováno, dokud Japonsko nedosáhne inflace 2 %. Toto zadání zůstává v platnosti i v roce 2015

 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: kapitalovetrhy.blogspot.com
Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.