Akcieatrhy  >  Komodity  >  Drahe-kovy  >  Zlato  >  Vývoj cen zlata – třeseme stromem
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 22.05.2017

Vývoj cen zlata – třeseme stromem
Rychlý růst zlata v poslední době dospěl do stádia, kdy cenová akce vypadá na vývoj formace hlava a ramena ve střednědobém horizontu. Vývoj v posledních několika dnech nám dává za pravdu, protože dochází k poklesu a vývoji druhého ramena. Cena prudce mění směr a celkově to připomíná vytřásání spekulujících na růst, jako když třesete stromem a chcete vytřást jablka, nebo švestky. 
Když si zakreslíme čáru krku, tak získáme představu, kam by mohla cena ustoupit. Druhou důležitou čarou je resistence na hladině ramen. Dokud nebude tato čára proražena, budeme se pohybovat v konsolidačním pásmu. Pokud dojde k proražení čáry krku, bude to potvrzení formace H&S. 

 
 
Když si do grafu zakreslíme rostoucí lichoběžník, tak vidíme, že se cena zastavila o spodní trendovou čáru. Ta tvoří resistenci a podporu a v současné době to vypadá na její testování směrem zdola. Formace hlava a ramena se nachází uvnitř rostoucího trojúhelníka, nicméně cena se nachází mimo rostoucí lichoběžník. Tento vývoj naznačuje, že opravdu dochází k vytvoření formace H&S, což by naznačovalo do budoucna pokles cen zlata.

 
 
V každém případě je pohyb ceny zlata velmi volatilní a vstupovat do obchodů na této úrovni může být velmi rizikové.
 
 
Zdroj: Rambus Chartology
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.