Akcieatrhy  >  Akcie  >  Obchodovani-slavnych  >  Warren Buffet využije warranty na nákup kmenových akcií Bank of America, vydělá tak 12 mld. USD
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 04.07.2017

Warren Buffet využije warranty na nákup kmenových akcií Bank of America, vydělá tak 12 mld. USDBuffetova Berkshire Hathaway hodlá uplatnit warranty s realizační cenou 7,14 dolarů na akcii v celkové výši 5 miliard dolarů. Vzhledem k tomu, že akcie Bank of America se obchodují nad 24 dolary za akcii, získá tak Buffet celkový objem akcií ve výši 17 miliard dolarů. Kromě zisku zhruba 12 miliard se tak stane také největším akcionářem banky.

 

Buffet získá 700 milionů kmenových akcií za realizační cenu 7,14 dolarů na akcii, dnes se Bank of America obchoduje za 24,68 dolarů

Legendární investor a jeden z nejbohatších lidí na světě podle známého žebříčku Forbes Warren Buffet v pátek oznámil, že hodlá uplatnit warranty na nákup akcií Bank of America. Buffetova společnost Berkshire Hathaway tak získá celkem 700 milionů kusů kmenových akcií banky za realizační cenu 7,14 dolarů na akcii. To se v součinu rovná zhruba 5 miliardám dolarů. Jelikož akcie Bank of America včera uzavřely na hodnotě 24,68 dolarů za akcii, získá Berkshire Hathaway celkový podíl ve firmě ve výši 17 miliard dolarů. Kromě zisku ve výši 12 miliard dolarů se tak věštec z Omahy stane největším akcionářem slavné americké banky, dosud jím byla investiční společnost Vanguard. Buffet o uplatnění warrantů informoval poté, co americká centrální banka (Fed) na konci minulého týdne oznámila, že schválila plány všech velkých amerických bank ohledně dividend a zpětných odkupů v rámci druhého kola zátěžových testů. Akcionáři Bank of America se tak dočkají navýšení dividendy o 60 % na 0,48 dolaru na jednu akcii.

Transakce z roku 2011 bance výrazně pomohla

Warren Buffet uplatní warranty vzniklé na základě investice v roce 2011. Bank of America se tehdy potýkala v problémech souvisejících s finanční krizí, která se americkou ekonomikou prohnala mezi lety 2007 až 2009. Berkshire Hathaway do banky investovala právě zmíněných 5 miliard dolarů výměnou za pritoritní akcie s warranty na nákup 700 milionů kmenových akcií. Tato finanční infuze tehdy Bank of America pomohla rozptýlit pochybnosti o tom, zda má banka dostatečný kapitál.

Vývoj akcií Bank of America od roku 2011; Zdroj: Bloomberg

 

Buffet uplatnění warrantů avizoval již v posledním dopise akcionářům

Warren Buffet možné uplatnění warrantů avizoval již v únorovém dopisu investorům. Legendární investor tehdy indikoval, že k uplatnění warrantů dojde v případě, kdy by došlo k navýšení dividend pro kmenové akcie banky. Prioritní akcie dosud Berkshire Hathaway na dividendách vynášely 300 milionů dolarů, v případě navýšení dividendy u kmenových akcií na 0,48 dolaru na akcii si po využití warrantů a konverzi Buffetova společnost na dividendách přijde ročně na 336 milionů dolarů.

Bank of America informovala, že k oficiálnímu navýšení dividendy dojde na začátku třetího čtvrtletí, přičemž Berkshire Hathaway podle Buffetových slov warranty využije ihned poté, co banka tento krok formálně oznámí. 

Buffet na rozhodnutí Fedu v souvislosti s druhým kolem zátěžových testů výrazně vydělá

Berkshire Hathaway má výrazný podíl v mnoha dalších amerických finančních institucích, z nichž nejvýraznější je Wells Fargo, kde je Buffetova skupina taktéž největším akcionářem. Výše zmiňované rozhodnutí Fedu o schválení dividend a zpětných odkupů pro americké banky tak Buffetovi v souhrnu přinese zhruba 1,6 miliardy dolarů.

 

Zdroj: The Financial Times

 

Akcie Bank of America od zmiňovaného roku 2011 vzrostly zhruba trojnásobně. Včerejší zkrácenou seanci banka uzavřela na 24,68 dolarů za akcii. Od oznámení o Buffetově záměru akcie mírně vzrostly zhruba o 2 %.

Bank of America Corp (BAC) včera uzavřela na 24,68 USD
Ukazatel   Ukazatel  
Kapitalizace (mld. USD) 245,6 P/E 14,8
Vývoj za letošní rok (%) +11,7 Očekávané P/E 13,7
52týdenní minimum (USD) 12,5 Prům. cílová cena (USD) 25,9
52týdenní maximum (USD) 25,8 Dividendový výnos (%) 1,2

 

Zdroj: Bloomberg, The Financial Times


František Mašek, Fio banka, a.s.

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.