Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 20.03.2015

Zemný plyn: technická analýzaZemní plyn po dosažení historického maxima v roce 2005, kdy se cena vyšplhala na 15,78 dolarů, propadl téměř na samé dno. V současnosti se jeho cena pohybuje na úrovni okolo 2,74 USD.

Dá se tedy očekávat, že se tento zničující propad zastavil? Odpověď není jednoznačná. Ano i ne. Podívejme se nejprve na roční graf.

Zemní plyn – roční graf.
 
 
Na ročním grafu vidíme propad od roku 2005, který spekulanty na růst moc nepotěšil. Máme zde tři čísla, 1, 2, 3, z nichž první dvě představují nižší minima, a trojka představuje další v úvahu připadající nižší minimum. Trh se nachází v masivním klesajícím trhu a tak můžeme předpokládat ještě další, čtvrté minimum. Nemusí k tomu dojít hned, je to roční graf, takže máme plno času.
 
Indikátor relativní síly (RSI) vypadá chatrně, ale pokud se vytvoří nové minimum, zřejmě vytvoří klesající divergenci. 
 
Indikátor stochastic míří stále dolů a má klesající charakter. Pro spekulující na růst z toho zatím neplyne žádná naděje.
 
Kam tedy může cena dojít? To je správná otázka a není na ni lehká odpověď. V grafu máme zakreslenu modrou čáru označující minimum z roku 1992 na úrovni 1,02 USD. Další minimum by se mohlo zastavit těsně před touto hodnotou. 
 
Když se podíváme na spodní hodnotu Bollingerova pásu, tak se pohybuje okolo 0,76 dolaru a pomalu roste.
 
Z tohoto ročního grafu lze usuzovat, že nás mohou čekat ještě tři roky, než se cena začne mít tendenci obracet.
 
Zemní plyn – měsíční graf.

 
V grafu máme vyznačena čísla od 1 do 5, která vyznačují převládající průběh vývoje ceny. Poslední číslo označuje odhadovaný vývoj ceny.
 
Dále je v grafu zakreslena trendová čára spojující minimum v roce 2001 s bodem 1 v grafu. Cena se nyní nachází na této trendové čáře a lze očekávat její odraz. 
 
Dále máme v grafu zakresleny klouzavé průměry (červený 100 a černý 200). Tyto klouzavé průměry se protínají a vytvářejí prodejní signál. Obvykle po protnutí těchto klouzavých průměrů dochází k odrazu ceny a cena se vydává vzhůru.
 
Bollingerovo pásmo v grafu naznačuje, od jaké hladiny se může odrážet cena opět dolů. Obvykle se cena odráží od horní čáry. Po odrazu od horní čáry je pravděpodobný další pokles a vytvoření nového minima označeného číslem 5.
 
Na indikátorech RSI a MACD se budeme dívat po několikanásobné klesající divergenci. Pokud se vytvoří, může to být dobrou zprávou pro obchodníky spekulující na růst. Ale v brzké době se to asi nedá očekávat.
 
Poslední zajímavá čára je spojení vrcholů v roce 2005 a 2008. Do té doby, než se k ní cena přiblíží, nedá se očekávat nějaký silný pokus o růst. 
 
Když to shrneme, tak převládající klesající trend má ještě ke svému obratu spoustu času.
 
Zemní plyn – týdenní graf.
 
Když si přidáme do grafu fibonacciho vějíř, tak nacházíme podporu na úrovni trendové čáry s úhlem 88,6 %. To je obvykle úroveň, kde se cena na nějakou dobu zastavuje a přemýšlí, co bude dál.
 
Indikátor Parabolic stop a revers (PSAR) má nyní růstový charakter, protože v průběhu několika minulých týdnů došlo ke změně vykreslování bodů nad cenu.
 
Indikátory RSI a Stochastic vykazují také růstový potenciál. Indikátor MACD vytváří růstový prodejní signál.
 
V případě Bollingerových pásů se cena vzdaluje od spodní čáry a míří ke středu. Zde by mohlo dojít k odrazu, ale jeví se pravděpodobnější, že odraz nastane na horní čáře. Týdenní vývoj tedy vypadá na růst.
 
Klouzavý průměr s periodou 100 (červený) vytvořil klesající signál protnutím s klouzavým průměrem 50 (modrý). Reakce na tento signál bývá často opačná. 
 
Můžeme předpokládat, že cena nyní vytvořila lokální minimum a poroste. Když si přidáme fibonacciho úrovně na únorové maximum roku 2014 a únorové minimum roku 2015, tak úroveň na kterou by mohla dojít cena, leží na 61,8 %, což odpovídá 4,99 USD. To odpovídá i čáře z fibonacciho vějíře 61,8 stupňů. Zde by mohl vzniknout falešný průraz a cena by pak pravděpodobně zamířila dolů. Časově to vychází někam do září tohoto roku. 
 
Počkáme a uvidíme. 
 
Po předpokládaném růstu by se cena měla opět obrátit a pokračovat v klesajícím trendu. 
 
Zdroj: Austin GaltVaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.