Akcieatrhy  >  Komodity  >  Drahe-kovy  >  Zlato  >  Zlato má našlápnuto v roce 2017 k silnému růstu
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 02.02.2017

Zlato má našlápnuto v roce 2017 k silnému růstu


Zlato vypadá v roce 2017 na silný růst a i když začátek roku tomu nenasvědčoval, je zřejmé, že je třeba otestovat současná minima a vytvořit tak základnu, ze které se cena odrazí vzhůru k výšinám.
 
Začneme s dlouhodobým výhledem.
 

Zlato – čtvrtletní graf

 
 
Na dlouholetém grafu nedochází k žádné změně. Zlato by mělo projít korekcí ABC, a tudíž by mělo vyrůst k úrovni, která je v grafu vyznačena písmenem B. 
 
Bollingerovo pásmo dává podporu ceně na své střední čáře a lze očekávat její otestování a poté pohyb směrem vzhůru k horní čáře, který vytvoří závěrečný vzestup.
 
Fibonacciho vějíř je nastaven na minimum roku 1999 a maximum roku 2011. Vidíme, že cena našla podporu na čáře úhlu 61,8 % a vrchol B bude čelit resistenci čáry 50 %. Poté by měl nastat pokles k čáře s úhlem 88,6 %, ale to připadá do úvahy až v dalším desetiletí.
 
Fibonacciho úrovně ukazují, že současná podpora se nachází na 50 % úrovni. Závěrečné minimum vlny C bude poblíž úrovně 76,4 %, což odpovídá ceně 646 USD. Minimálně by cena měla klesnout k úrovni 61,8 %, což odpovídá ceně 890 USD.
 
Indikátor RSI je stále v přeprodané oblasti. Indikátor MACD vypadá na zotavování z poklesu.
 

Zlato – měsíční graf

 
 
Bollingerovo pásmo dává podporu ceně na své střední čáře, která se nyní testuje. Zatím to vypadá na další pokles.
 
Fibonacciho vějíř je zakreslen od minima v roce 2008 do maxima v roce 2011. Cena se bude pohybovat mezi úhly 76,4 % a 88,6 %. Můžeme odhadovat, že závěrečný vrchol se bude pohybovat okolo čáry s úhlem 76,4 %.
 
Fibonacciho úrovně jsou zakresleny od vrcholu v roce 2011 po poslední lokální minimum. Vrchol vlny B by se měl nacházet na úrovni 61,8 %, což odpovídá ceně 1586 USD. 
 
Indikátor RSI se nyní dostal do překoupené oblasti, když se mu nepodařilo prorazit do přeprodané oblasti. To je typická známka růstového trhu.
 
Indikátor MACD je stále v poklesu, takže je třeba dávat pozor.
 

Zlato – týdenní graf

 
 
Po vytvoření 5 bodové otáčející formace můžeme očekávat postupný přechod do silnější 7 bodové otáčející formace, kde bod 6 se nachází na úrovni 1124 USD. I když by mohlo vzniknout další minimum, spíše očekáváme vytvoření vyššího minima.
 
Bod 6 se nachází na úrovni 76,4 % fibonacciho úrovní což je dobrý základ pro změnu trendu.
 
Fibonacciho vějíř s čarou na úrovni 76,4 % nyní podporuje cenu. Pokud by se cena podívala pod tuto čáru, bude tvořit resistenci dalšího růstu. Cena se pak zřejmě podívá na čáru úhlu 88,6 %, kde se jí dostane podpory a odrazu k růstu. Tím by se zformovalo vyšší minimum, což je známka rostoucího trendu. 
 
Indikátor RSI vytvořil lokální minimum, ale nejeví známky růstové divergence.
 
Indikátor MACD je růstový i když se stále nachází v negativní oblasti.
 
Závěrem. Zlato v roce 2017 vypadá na silný růst, i když z krátkodobého hlediska během jednoho nebo dvou měsíců ještě můžeme očekávat testování posledního minima.
 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Austin Galt
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.