Akcieatrhy  >  Komodity  >  Drahe-kovy  >  Zlato  >  Zlato na 8000 USD a kolaps dolaru
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 08.09.2016

Zlato na 8000 USD a kolaps dolaru
Dolarový index je tvořen hodnotou dolaru k šesti světovým měnám. Proto nevyjadřuje hodnotu vůči zlatu. Nicméně se můžeme podívat na vztah mezi USDX a zlatem na korelovaných grafech a porovnat, jak se zlato chovalo v době, kdy rostl, nebo padal dolarový index.
 
Nejlepší růstové trhy v ceně zlata se objevovaly v časech, kdy americký dolarový index padal. Neboli když byl v klesajícím trendu. 
 
Během sedmdesátých let minulého století byl USDX v poklesu během silného růstu cen zlata v letech 1971 až 1974 a 1976 až 1980.
 
Stejně, ale opačně se choval index amerického dolaru během poklesu cen zlata, kdy naopak USDX silně rostl.
 
Můžeme si to prohlédnout na následujícím grafu amerického indexu, který zobrazuje vývoj od roku 2012.
 
 
 
Z mnoha důvodů se cenová struktura z června 2014 nedá považovat za prorůstovou formaci prapor, nebo vlajka. Také na indexu RSI (mezi dvěma modrými čarami) vidíme klesající divergenci. Cena vytváří nový vrchol, ale RSI vytváří nový vrchol znatelně níž. Klesající divergence obvykle znamená pokles ceny.
 
Pokud se zaměříme na index RSI v červnu 2014, tak můžeme očekávat pokles. V obou případech jsou jak dolarový index, tak zlato v silných opačných trendech. 
 
Na následujícím grafu si můžeme ukázat, jak se vyvíjely podobné fraktální struktury na dolarovém indexu, které byly příčinou silného růstu cen zlata. 

 
 
Na grafu máme vyznačeny dvě fraktální struktury vyznačené čísly 1 až 5. Oba fraktály jsou vytvářeny působením podobných vnějších podmínek – relativně vzhledem k hlavním poměrům Dow/zlato v letech 1966 a 1999. Pokud bude současná fraktálová struktura kopírovat vývoj fraktálové struktury ze 70. let, pak se Index Amerického dolaru v nejbližších měsících pravděpodobně podívá směrem dolů. 
 
Z toho také vyplývá, že zlato by se mělo pohybovat podobně, jako když vylétlo ze 100 dolarů na 850 dolarů v 70. letech. Pokud je tato analýza správná, pak se nacházíme v podobném bodě, jako v lednu/únoru roku 1977 a to naznačuje růst ceny zlata. Pokud by se zlato mělo zachovat stejně, tak můžeme očekávat cenu zlata na úrovni 8000 USD.
 
Také vývoj na indexu Dow, kde většina trhu očekává silnou korekci, naznačuje, že se můžeme v krátké době dostat do silného růstu ceny zlata, podobně jako v 70. letech minulého století. 
 
 
Zdroj: Hubert Moolman
 
 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.