Akcieatrhy  >  Komodity  >  Drahe-kovy  >  Zlato  >  Zlato – technická analýza
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 04.11.2016

Zlato – technická analýza
Dnes se podíváme na cenové grafy zlata a zaměříme se na jeho vývoj v poslední době. Od února tohoto roku jsme svědky korekce ve tvaru diamantové formace. Vytváření diamantové formace je složité na predikci, protože cenová akce nenaznačuje možný další vývoj. 
 
 
 
Na následujícím grafu je cena zlata vyjádřena v lineárním měřítku a dává nám celkový pohled na celou korekční strukturu od historického maxima v roce 2011. Na tomto grafu vidíme průraz a testování horní klesající trendové čáry u rozvírajícího se klesajícího lichoběžníku. 
 
 
 
Následující graf ukazuje důležitá křížení klouzavých průměrů. Jde o celkem čtyři křížení. Zeleně označené kolečko ukazuje křížení, které v roce 2009 vedlo k parabolickému růstu až na úroveň 1920 USD za trojskou unci zlata. Od roku 2013 je křížení klouzavých průměrů negativní a vede k poklesům ceny. To je znázorněno červeným kolečkem. Trvalo tři roky, než se klouzavé průměry opět zkřížily a vytvořily pozitivní signál z dubna tohoto roku.
 
 
 
Následující graf představuje 18 let dlouhý graf v logaritmickém měřítku. Logaritmické měřítko poskytuje poněkud odlišný pohled na klesající trend ceny zlata. Rozvírající se klesající lichoběžník ukazuje, že pokles zatím neprorazil důležitou rostoucí trendovou čáru, která tvoří podporu. Také deseti měsíční klouzavý průměr vytváří dobrou podporu a resistenci v tomto 17 let dlouhém rostoucím trhu.
 
 
 
Poslední graf ukazuje 40 let cenového vývoje. Vidíme 27 let trvající masivní konsolidační strukturu hlava a ramena a rostoucí trh, který začal v roce 2000. Z tohoto celkového grafu je vidět, že dlouhodobě je zlato stále v rostoucím trendu, protože důležitá spodní rostoucí trendová čára nebyla proražena. 
 
 
 
 
Zdroj: Rambus Chartology 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.