Akcieatrhy  >  Komodity  >  Drahe-kovy  >  Zlato  >  Zlato vytváří poklesový dvojitý vrchol
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 22.04.2016

Zlato vytváří poklesový dvojitý vrchol
Zlato bylo velmi volatilní a po nárazu na horní resistenci se prudce odrazilo směrem dolů. Vypadá to, že se nám vytváří dvojitý vrchol, který je ve svém důsledku poklesový a mohl by následovat pokles ceny zlata.

Zlato – denní graf

 

Vidíme, že cena se pohybuje dolů od svých lokálních maxim a vytváří nižší minimum. První maximum vzniklo 17. března 2016 a bylo na úrovni 1272 USD. Od té doby cena vytvořila nižší minimum a pak pelášila zpátky vzhůru na 1271, kde se opět odrazila směrem dolů.
 
Tento vytvořený dvojitý vrchol s první je vyznačen v grafu vodorovnou čarou. Jedná se o poklesovou formaci, která vytváří silnou resistenci. 
 
Jaké další známky poklesu můžeme na denním grafu nalézt?
 
Cena se pohybuje v poslední době v blízko horní čáry Bollingerova pásma a to je často známka vytváření vrcholu.
 
Fibonacciho úrovně vyznačují, že pokles od prvního vrcholu se zastavil na 76,4 %, což je hluboký pokles.
 
Fibonacciho vějíř vytváří formaci „třikrát a dost“, kdy „potřetí“ se cena dostává na resistenci úhlu 23,6 %. Cena se pohybuje skrz čáry vějíře a hlavní vrchol našel resistenci na čáře úhlu 50 %. Je možné, že se cena ještě k této čáře přiblíží, než začne pohyb dolů.
 
Indikátory RSI a MACD vytváří klesající divergenci.
 
Všechny tyto signály vytváří dojem, že bude následovat pokles cen zlata.

Zlato – měsíční graf


 
Na měsíčním grafu se nyní vytváří rostoucí část vlny B z celkové korektivní formace ABC.
 
První rostoucí vlna se nachází u resistence vrchní čáry Bollingerova pásma, odkud by měla ustoupit směrem k dolní čáře, než vznikne opětovný růst.
 
Fibonaciho vějíř zakreslený od vrcholu naznačuje, že došlo ke konečnému proražení čáry úhlu 88,6 %, která v loňském roce tvořila resistenci. Tato čára nyní přestavuje podporu a pravděpodobně bude opět testována.
 
Kam by měla dojít vlna B?
 
Když si zakreslíme fibonacciho úrovně, tak můžeme předpokládat cílovou cenu na úrovni 61,8 % na hodnotě 1586 USD. To je okolo úrovně, kde přišel v roce 2013 krach ceny. Během korektivní fáze se cena odráží okolo takových významných úrovní.
Indikátor RSI konečně došel do překoupených úrovní, což je pozitivní signál růstu.
 
Indikátor MACD vytvořil prorůstovou formaci i když tři vrcholy se trochu sklánějí a vytváří minimální klesající divergenci. Korektivní fáze během následujících měsíců k sobě přiblíží čáry jeho klouzavých průměrů. 
 
Po dokončení růstové vlny B by měl následovat opětovný pokles vyznačený vlnou C
 
 
Zdroj: Austin Galt
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.