Akcieatrhy  >  Akcie  >  Etf-etn  >  Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 21.06.2017

Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
SPX dlouhodobý trend: Rostoucí trend pokračuje, ale ztrácí rychle hybnost, což je patrné na týdenních indikátorech.
SPX střednědobý trend: Korekce je za námi. Očekáváme růst k hladině 2500, nebo kousek pod.
 
Vytvoření nových maxim je stále pravděpodobné.

Přehled trhů

Vlna vybírání zisků, která zde působila během posledních deseti dnů, byla vyvolána hlavně překoupeností na technologických titulech. Na konci minulého týdne se výběr zisků stabilizoval. Index Dow Jones ignoroval tento vývoj a došel si pro nové historické maximum. Na SPX došlo také ke konsolidaci, která byla dokončena v pátek minulý týden. Nyní je SPX připraveno k růstu na hladinu 2455, která vyplývá ze shluku cenové formace vytvořené nad úrovní 2330.
 
Cenová akce v minulém týdnu stále naznačuje, že ze střednědobého pohledu je vrchol již blízko, nicméně ho ještě nebylo dosaženo. Týdenní grafy zatím stále naznačují rostoucí trend, ale vytváří se zde negativní divergence, kterou můžeme pozorovat na běžných indikátorech. 

Denní graf SPX

SPX pokračuje v růstovém pohybu v horní čtvrtině růstového kanálu, který začal na hladině 1810. Výběr zisků v minulých dnech vytvořil konsolidační strukturu, která bude sloužit jako základ vývoje do dalších dní. Růst bude zřejmě limitován k úrovni 2355 a dokončí minoritní růst z hladiny 2353. Následovat by měla minoritní korekce. Je možné, že tento růst vytvoří závěrečné maximum, ale pravděpodobnější je, že dojde ještě k další fázi růstu.
 
Existuje ještě jeden faktor, který limituje další růst. Trend, který začal na hladině 2084, vytvořil minoritní (zeleně označený) kanál, který je omezen hladinou 2400. Korekce, které proběhly, nebyly schopné výrazně prorazit tento rostoucí kanál a vidíme, že cena se již od dubna pohybuje v úzkém rozmezí poblíž spodní části tohoto kanálu. 
 
Cenová akce popsaná výše nám pomůže zjistit, jestli dojde k vytvoření hlavního vrcholu. Další korekce, která se podívá pod střední čáru rostoucího kanálu (vyznačenou modrou čárkovanou čarou) potvrdí, že začala dlouhodobější korekce. Než k tomu dojde, předpokládáme, další cenový růst. 
 
Oscilátory ve spodní části grafu také naznačují, že se stále nacházíme v růstové fázi. Bude tomu do doby, než se otočí dolů. Nejpravděpodobněji dojde cena na hladinu 2355, kde by mohla začít menší korekce. Pak můžeme předpokládat ještě jeden růst k hladině 2480 až 2500, kde by růst započatý na hladině 1810 mohl skončit.
 
 
 

Další denní grafy

Šance, že SPX vytvoří nové maximum je poměrně dobrá, protože DJIA, NYA a IWM je vytvořily minulý týden. XBD k tomu neměl daleko. Dokonce i TRAN se snažil o to samé, ale pak se otočil dolů. Na QQQ, což jsou technologické tituly, lze stále ještě předpokládat tlak na růst. FAANG růst opustil.
 

  

UUP (dolarové ETF)

UUP se odrazilo, ale růst je zdá se limitovaný, protože má před sebou resistenci. Její proražení si vyžádá nějaké úsilí a nedá se předpokládat, že by to šlo rychle.
 

 

GDX (ETF pro zlato)

Pokud GDX během korekce neklesne pod úroveň 21, pak vytvoří pěknou základnu pro nástup do červencového růstu. Základna je patrná na grafu P&F (piškvorky). Současný 10 týdenní cyklus by měl vytvořit minimum, po kterém by měl následovat v červenci růst.
 
 
 

USO (ETF pro ropu)

Existuje vůbec naděje, že by se USO mohlo vrátit k růstu? Možná ano, ale nebudeme tomu věřit, než se tak stane. Cena ropy padá a pád cen ropných společností nenaznačuje, že by se to mělo změnit. 
 
 
 

Závěr

I když se SPX nedaří stejně jako indexu Dow, který minulý týden zakončil novým maximem, z hlediska technické analýzy je korekce za námi a lze předpokládat po nějakou dobu další růst. Když vezmeme do úvahy 20 týdenní cyklus, jehož konec vychází na srpen, tak by tou dobou mohla být hladina indexu SPX někde na úrovni 1810. Poté by mohlo dojít k dlouze očekávané několikaměsíční korekci. Než se tak stane, tak by mohl SPX dojít na vrchol k hladinám na úrovních okolo 2480 až 2500. Každopádně pro nejbližší období budeme sledovat, jestli SPX dojde na nejbližší cílovou cenu na hladině 2455.
 
 
Zdroj: Andre Gratian
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.