Akcieatrhy  >  Akcie  >  Etf-etn  >  Aktuální přehled trhů v 26. týdnu – trhům dochází dech?
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 28.06.2017

Aktuální přehled trhů v 26. týdnu – trhům dochází dech?
SPX dlouhodobý trend: Rostoucí trend pokračuje, ale ztrácí rychle hybnost, což je patrné na týdenních indikátorech.
SPX střednědobý trend: Vytváří se konečná otáčející formace.

Přehled trhů

Od začátku června, kdy se SPX dotkl hranice 2440 bodů se index pohybuje stranou v rozsahu 30 bodů, což velmi slině připomíná distribuci. Na grafu Point & Figure (piškvorky) se během stejné doby vytvořilo 250 jednobodových otáčejících čtverečků, což naznačuje vytváření silné základny, pro pohyb o 250 bodů. Jednobodový graf P&F je vhodný pro odhadování velikosti menších pohybů, pro střednědobé odhady je vhodnější 10 bodový graf. Zde zatím nevidíme známky, které by mohly vést k přesvědčivým závěrům ohledně trvání a hloubky přicházející korekce.
 
Není pochyb o tom, že index SPX vytváří závěrečnou formaci, která zřejmě byla dokončena na hladině 2353. Technicky sice existuje potenciál dojít až ke hladině 2500, ale zatím to vypadá, že bez korekce se k této hladině index dostane jen stěží. V tomto týdnu tedy dostaneme signál o tom, jaký vývoj bude pravděpodobně následovat. Po dosažení úrovně 2453 se index otočil dolů a vytvořil oblast shluku cen mezi hladinami 2431 a 2441. Pokud by cena zamířila výš k hladinám 2458-60 došlo by zřejmě k dalšímu růstu. Místo toho se zdá, že dojde minimálně k testování hladin 2416-20.
 

Denní graf

SPX pokračuje v růstovém pohybu v horní čtvrtině růstového kanálu, který začal na hladině 1810. Po korekci z hladiny 2400 se vytvořily dvě formace postupující stranou. První z nich je označena svislými červenými čarami a jedná se zřejmě o fraktálovou strukturu. Druhá je duplikací první struktury a zde bychom potřebovali jen malý pokles. To by znamenalo, že existuje pravděpodobnost dosažení hladiny 2500 ještě předtím, než začne větší korekce. Také by tento vývoj vhodně zapadl do struktury Elliottových vln, kde se očekává cyklický pokles k 20 týdennímu klouzavému průměru s minimem v polovině srpna a vytvoření třetí struktury. 
 
Samozřejmě se trhy mohou v tomto období vyvíjet nejrůznějším možným způsobem, ale vývoj trhu má svoji logiku a tu je třeba sledovat a brát do úvahy. Z krátkodobého pohledu existuje vyšší pravděpodobnost, že trh zduplikuje první strukturu. Podobnost dvou struktur se také projevuje v týdenních oscilátorech, které začínají klesat. Denní StochRSI vytvořil prodejní signál a CCI je v pozici, kdy prodejní signál může následovat.
 
Chování poměru rostoucích a klesajících akcii (A/D) je nejasné, v minulých dnech zde došlo k růstu, což naznačuje možný růst nad hladinu 2458-60 než nastoupí menší korekce.
 
 
 

Další denní grafy

Pro lepší odhad dalšího chování trhu je dobré sledovat i jiné trhy. Horní grafy pokračují v růstu, spodní se pohybují stranou. Nicméně DJIA a NYA rostou jen minimálně a pomalu, což je známka zpomalení a ztráty tempa.
 
 
 

UUP (dolarové ETF)

Graf UUP vytváří zpomalovací formaci před dosažením spodní čáry klesajícího kanálu. Spodní odraz zatím nevypadá, že by dokázal vynést cenu k horní trendové čáře. To zřejmě bude vyžadovat delší přípravu a vývoj základny pro růstový pohyb. Může dojít i k dalšímu poklesu na hladinu 24,50.
 
 
 

GDX (ETF pro zlato)

GDX se odrazil od současného dna 25 denního a 90 denního cyklu. Souběh trendových čar a klouzavých průměrů naznačuje možný růst, ale pravděpodobnější je, že než k němu dojde, podíváme se ještě na dno 9-10 týdenního cyklu. Pokud se dostaneme na hladinu 23,50 a poté dojde k poklesu v rámci cyklického minima na úroveň 22,50, bude to známka vytváření základny pro silnější střednědobý růst.
 
 
 

USO (ETF pro ropu)

Graf USO se vrátil na minimum své základny. Nyní se nachází cena na silné podpoře a po dokončení klasické klesající formace může dojít k úlevovému růstu. Střednědobý kanál a oscilátory naznačují, že by se zde mohlo nacházet minimum ceny. Z hlediska struktury cenové vlny následují za sebou 3 krát, nebo 5 x. Vypadá to, že by se cena ropy mohla nyní obrátit, ale to neznamená, že se celkově vrátí k růstu. 
 
 
 

Závěr

Potíže růstu naznačují, že SPX je poblíž korekce, nicméně stále ještě může povyrůst o něco výš k úrovni 2442. Pokles pod hladinu 2430 by zřejmě minimálně vedl k opětovnému testování podpory na hladinách 2416 až 20.
 
 
Zdroj: Andre Gratian
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.