Akcieatrhy  >  Ekonomika  >  Aktuální přehled trhů v 28. týdnu
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 11.07.2017

Aktuální přehled trhů v 28. týdnu
SPX dlouhodobý trend: Rostoucí trend pokračuje, ale ztrácí rychle hybnost, což je patrné na týdenních indikátorech.
SPX střednědobý trend: Vytváří se formace závěrečný lichoběžník.
Náhled stále naznačuje růst.

Přehled trhů

SPX se stále posouvá pomalu vzhůru. Projekce založená na grafu P&F (piškvorky) naznačuje, že by mělo být dosaženo hladiny 2500. Nicméně po dosažení této hladiny bychom měli počítat se silným výprodejem. Současná cenová struktura zřejmě vytváří formací závěrečný lichoběžník. V minulém pátku došlo k úspěšnému testování hladiny těsně pod hladinou 2411, a to je již podruhé, kdy fibonacciho úroveň 38,2 % vydržela nastalý pokles. Kromě toho na přepravním indexu DOW došlo k vytvoření historického maxima. 
 
Nicméně stále zatím nemáme potvrzenou otočku do krátkodobého růstu. Možná k tomu dojde v tomto týdnu, ale to by cena musela prorazit klesající trendovou čáru z druhého vrcholu na hladině 2450. Pokud k tomu dojde, jistě to přitáhne nakupující a to se odrazí v pozitivním A/D.
 
Pohyb pod úroveň 2400, zvláště pokud bude pokračovat pod 2380, by velmi silně naznačoval, že hladina 2453 byla závěrečným vrcholem stávajícího růstu a že střednědobá korekce začala.
 

Denní grafy

V grafu je červeně vyznačena klesající trendová čára spojující klesající vrcholy. Střední čára kanálu představuje podporu, která je platná od lednového minima. Pokud dojde k proražení střední čáry, bude to silná indikace, že se trend otáčí.
 
Červená vodorovná čára je blízká pivotové hladině 2411, která představuje další podporu založenou na bývalém vrcholu hladiny 2400. Po korekci na hladinu 2322 se začala vytvářet struktura, která by mohla představovat končicí lichoběžník. Pořadí vyšších maxim a vyšších minim naznačuje, že se stále nacházíme v rostoucím trendu. Pokud se povede ceně dojít na hladinu 2500, mohlo být na této hladině dojít k obratu a zakončení celkového růstu z hladiny 2084. Obvyklý pokles by mohl končit na hladině 2312 (38,2 %) nebo 2268 (50 %). Po dosažení konečného vrcholu zkontrolujeme graf P&F a odhadneme úroveň, na kterou by mohla dojít distribuce výprodejů.
 
Oscilátory jsou přeprodané, což zřejmě souvisí s vytvořením posledního minima z poloviny března. To je dalším důvodem pro předpoklad, že jsme na začátku nového krátkodobého růstu. Růst by měl být samozřejmě potvrzen.
 
 
 

Další denní grafy

Na následujících grafech nejsou vidět žádné známky slabosti. Naopak obvykle nejslabší index se stal nejsilnějším. TRAN (dole vlevo) se pohyboval za doprovodnými indexy, ale pak nastal růst a 26. června vytvořil nové historické maximum. Také DJIA (uprostřed) je stále silný. V minulém týdnu vytvořil nové maximum a následovala silná cenová akce, což by mohlo naznačovat dosažení dalšího historického maxima.
 
 
 

UUP (dolarové ETF)

UUP je připraven ke změně směru. Jak cena, tak oscilátory vypadají na otočku do pozitivního směru. Pokles z hladiny 26,83 na úroveň 24,71 by mohl stačit na projekci cílové ceny 24,50 z grafu P&F.
 
 
 

GDX (ETF pro zlato)

GDX by měl pokračovat v konsolidaci do té doby, než dojde k vytvoření střednědobého minima na konci cyklu. Tento vývoj bychom měli očekávat koncem tohoto týdne. Negativním výsledkem této cenové akce by mohl být přerod do distribuční fáze, což by znamenalo, že GDX bude pokračovat v korekci. Dalším aspektem této cenové akce je vytvoření resistence na hladině 22,50, což by mohlo omezit růst po dosažení minima na konci cyklického vývoje. 
 
 
 

USO (ETF pro ropu)

Cena ropy je připravena na stabilizaci, přinejmenším přechodnou stabilizaci. Je možné, že se cena ropy podívá k horní trendové čáře klesajícího kanálu.
 
 
 

Závěr

Existují určité náznaky, které by se měly projevit v tomto týdnu, že je index SPX připraven k závěrečnému růstu. Cílová cena by měla dojít na hladinu 2500 a pak by měla začít dlouho očekávaná střednědobá korekce.
 
 
Zdroj: Andre Gratian
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.