Akcieatrhy  >  Akcie  >  Etf-etn  >  Aktuální přehled trhů v 29. týdnu
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 19.07.2017

Aktuální přehled trhů v 29. týdnu
SPX dlouhodobý trend: Rostoucí trend pokračuje, ale ztrácí rychle hybnost, což je patrné na týdenních indikátorech.
SPX střednědobý trend: Vytváří se formace závěrečný lichoběžník.
Náhled stále naznačuje růst.

Přehled trhů

SPX se zatím chová v souladu s předpoklady z minulého týdne. Cenová akce má impulsní charakter a je pravděpodobný scénář dosažení úrovně 2500. Pokud se však investoři rozhodnou vybírat zisky, může dojít k poklesu. 
 
Struktura vložených vln naznačuje, že by cena mohla jít výš, než se dostaví minoritní konsolidace. První vlna z lichoběžníkové struktury trvala měsíc a druhá ještě o několik dní víc. Pokud současná vlna bude trvat přibližně stejně dlouho, zbývá nám zhruba čtrnáct dní k dosažení 20 týdenního minima cyklu, což ukazuje na 15. srpen. Touto dobou lze očekávat prudký výprodej.
 
Jak se budeme blížit k uvedenému datu, budeme moci mnohem lépe odhadovat jak časovou, tak cenovou hladinu. 
 

Denní grafy

Vlna 4 konečného lichoběžníku nalezla podporu těsně nad úrovní 2400. Na grafu vidíme proč. Jde o silnou úroveň podpory, která vyplývá z předešlého maxima a rostoucího trendu k této úrovni. Na této úrovni skončila první vlna konečného lichoběžníku. Šlo předpokládat, že by se cena dostala k úrovni 2380, aniž by to porušilo cenovou strukturu, ale protože cena zůstala nad hladinou 2400, je to silnou známkou síly trendu, což posiluje předpoklad, že by cena mohla dosáhnout cílové ceny 2500.
 
Další známkou síly trendu je otvírací skok v ceně z minulé středy. Byl způsoben očekávaným vystoupením Janet Yellenové v Kongresu USA a naznačuje, že obchodníci jsou stále přesvědčeni o dalším růstu. To se potvrdilo pátečním růstem a dosažením nových historických maxim. Růst se dostavil u technických titulu, ale také DJIA a NYA dosáhly nových historických maxim, z čehož vyplývá, že v trhu je ještě dost síly k dalšímu růstu. 
 
Nicméně strukturálně jsou trhy připraveny k výraznější korekci, což vyplývá mimo jiné z toho, že každý sedmý rok dochází k výraznějšímu poklesu trhu. Jsme v polovině roku 2017 a trhy dosahují historických výšin, nicméně po dokončení 20 týdenního cyklu můžeme očekávat výraznější pokles, možná o 200 bodů směrem dolů. Také souběžně začne působit 40 měsíční cyklus.
 
 
 
 

Další denní grafy

Na dalších grafech není nutné dělat kompletní analýzu, protože tři indexy (NYA, DJIA, TRAN) dosáhly nového historického maxima. Ostatní indexy ne (IWM, QQQ and XBD).
 
 
 

UUP (dolarové ETF)

Dolar zatím nedosáhl na minimum své korekce, která leží na hladině 24,50, což je cílová cena z grafu P&F (piškvorky). K dosažení cílové ceny chybí pouze 12 centů.
 
 
 

GDX (ETF pro zlato)

GDX nereaguje dobře na týdenní cyklus. Je evidentní, že hlavní úlohu hrají dlouhodobější cykly. Není moc důležité, že růst od ledna 2016 nebyl impulsního rázu, protože pokles byl jen o málo menší než fibonacciho úroveň 38,2 %. Naopak to může znamenat, že střednědobá korekce ještě neskončila. Také krátkodobá korekce zřejmě ještě není za námi, protože by se cena měla nejdřív dostat nad hladinu 20, aby došlo k úplnému obratu.
 
 
 

USO (ETF pro ropu)

Cena ropy vypadá technicky o něco lépe a může dojít k dalšímu růstu směrem k horní trendové čáře klesajícího kanálu. 
 
 
 
 

Závěr

Existují určité náznaky, které by se měly projevit v tomto týdnu, že je index SPX připraven k závěrečnému růstu. SPX vytvořil v minulém týdnu nové historické maximum, což posiluje pravděpodobnost, že dojde až k hladině 2500. Pak by měla začít dlouho očekávaná střednědobá korekce.
 
 
Zdroj: Andre Gratian
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.