Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 29.09.2015

Rekordní sázky na SP 500 - býčí trh bude pokračovat!


 

Mnoho investorů si nyní pokládá otázku, zda je velký býčí trh na akciích již u svého konce a čeká nás období propadů a globální ekonomické recese. Vzhledem k vývoji v Číně je tato otázka pochopitelně na místě, ale ekonomické indikátory vyspělých zemí naznačují, že ekonomika nevykazuje jakékoliv známky zpomalení. Navíc tady máme pokračující uvolňování měnové politiky ze strany ECB a BOJ a nově také čínské centrální banky a i FED je s utahováním měnových kohoutků o něco zdrženlivější, než se zprvu předpokládalo.
 
Současné propady na akciích lze proto vnímat jako zajímavou příležitost ke vstupu do dlouhých pozic. Ačkoliv jsou akciové trhy z fundamentálního hlediska poměrně nadhodnocené (zejména v USA), je dost možné, že se stanou nadhodnocenými ještě více. Na to podle reportu Commitment of Traders sází také skupina „dealer intermediary“ (dealeři), která je považována za vodítko dalšího vývoje na trhu. Na e-mini S&P 500 tato skupina totiž aktuálně drží rekordní objem kontraktů v dlouhých pozicích, zatímco skupina „asset manager“ (správci fondů) snížila své sázky na růst na nejnižší úrovně za posledních několik let. Obdobná situace nastala v druhé polovině roku 2011. Tehdy po propadech indexů až o 20 % akciové trhy opět nabraly růstový směr.
 
Autor: Pavel Šafařík, Sagefin.cz
 

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.