Akcieatrhy  >  Komodity  >  Komodity-energie  >  Ropa  >  Budoucnost energetického sektoru
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 07.09.2016

Budoucnost energetického sektoru
Vědci odhadují, že přechod na obnovitelné zdroje ve světové spotřebě energií proběhne do roku 2030. Než se tak ovšem stane, tak hlavní zdroje energií i nadále budou tvořit ROPA, ZEMNÍ PLYN a UHLÍ, jak je vidět z grafu vyjadřujícího poptávku po druzích energie. Je to vidět i na investicích do energetického sektoru, které stále rostou, a jen menšina držitelů akcií předpokládá, že by se blížil konec éry uhlíkové energetiky. 

Graf: Světová poptávka po energii podle způsobu výroby

 
 
Abychom tomu lépe porozuměli, podíváme se na vývoj fondu obchodovanému na burze (ETF) Energy Select SPDR (XLE), což je fond, který sleduje výkonnost indexu energetického sektoru. Fond investuje 95 % svého majetku do veřejných akcií v sektoru ropy a zemního plynu.
 

Graf XLETechnicky vykazuje graf $XLE od roku 2002 růst, který trval téměř 6 let, načež následovala jeho jednoletá korekce. Poté se cyklus růstu obnovil a další růst, který trval od roku 2009 až do roku 2014. Poté došlo k poklesu na začátku roku 2016 a trh sektoru ropa a zemní plyn vytvořil začátkem roku své minimum. Každá změna směru od roku 2002 byla tvořena třemi vlnami přibližně stejné délky. V současnosti došlo k obratu, kdy dna bylo dosaženo 20. ledna 2016 a nyní se formuje další růst v trendovém kanále, který by podle předpokladů měl vytvořit opět tří vlnnou strukturu WXYXZ, která by dohromady měla mít 11 změn směru. V případě nejhoršího scénáře se zakončí růst 7 změnami směru a vrchol z 23. června 2014 bude tvořit dvojitý vrchol WXY s růstem k fibonacciho úrovním 50 nebo 62 %. 
 
Celý energetický sektor silně závisí na ropě a plynu, což jsou komoditní záležitosti. Když se podíváme na vývoj na zlatě, stříbře a mědi, tak ty mají v tomto roce podobný průběh. Zlato, stříbro a měď táhnou celý komoditní sektor směrem vzhůru. Pokud se zajímáte spíše o individuální akcie, tak v úvahu připadá nákup společností Exxon Mobil a Chevron. Pokud vás to táhne ke zlatu, také to není špatné rozhodnutí. 
 
V každém případě je dobré vědět o korelaci mezi jednotlivými trhy a o způsobu, jakým se navzájem ovlivňují na globálním trhu.
 
 
Zdroj: Elliottwave-Forecast 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.