Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 04.12.2014

Černý pátek na trhu s ropou


 


Dnes si ukážeme několik ropných grafů, protože ropa prorazila několikaletou pětibodovou otáčející trojúhelníkovou strukturu.
 
Než se dostaneme k dlouhodobým grafům, zaměříme se na zajímavý krátkodobý denní graf. Existuje několik věcí, na které se můžeme zaměřit v případě, že sledovaná akcie vypadá, že by chtěla prorazit hladinu. Jako první je dobré vidět vzrůst obchodního objemu, který nastává, když se něco neočekávaného přihodí den předem. Jako druhé je dobré vidět skok v ceně (gap) v místě, kde očekáváte průraz. Jako třetí je dobré vidět dlouhou svíčku, která zabírá spoustu místa. V případě ropy to znamená, že zde nezbyli žádní nakupující, kteří by chtěli zachránit oblast podpory. Takže to vzdají jako jeden muž a soustředí se na obranu další oblasti podpory. V klesajícím trhu mohou nakupující dělat jen jedinou věc. Občas hájit nějakou podporu a čekat kdy je prodávající opět přemůžou. Na následujícím denním grafu ropy je to dobře vidět. 

 
Následuje týdenní graf kde je dobře vidět „dopad“ a „propad“ skrz trendovou čáru pětibodového klesajícího trojúhelníka označený zeleným kruhem. Pokud se pečlivě podíváme na cenovou akci, uvidíme, že cena tři týdny testovala podporu. Pak následoval průraz a cena propadla skrz oblast podpory, jak horký nůž máslem. Když se podíváme na zavírací cenu pod trendovou čarou, vidíme, že zde došlo k rychlému otestování trendové čáry zdola, než se cena vydala na cestu směrem dolů. Na denním grafu je to vidět lépe. Trendová čára trojúhelníku je úmyslně tenká aby bylo vidět, jak cenová akce prošla tímto místem.

 
Následující dlouhodobý graf ropy ukazuje cenový vývoj od roku 2006. Je zde vidět pěkný parabolický růst v letech 2007 až 2008. Pro takové věci analytik žije. Zažít a prožít každý záchvěv parabolického růstu a poté pádu je nesmírně vzrušující. Po dosažení dna ke konci roku 2008 a začátkem 2009se ropa vydala k decentnímu růstu a vytvořila červeně vyznačenou diamantovou formaci na polovině svého růstu, který skončil vrcholem v roce 2011. V tom roce dosáhly vrcholu svého růstu téměř všechny komodity, včetně zlata a stříbra. Můžeme očekávat, že dojde k nějakému symetrickému vývoji na cestě dolů, který bude reflektovat růst ceny ropy v roce 2011.

 
Následuje zcela odlišný pohled na cenový graf ropy, který ukazuje vývoj ceny vůči trendové čáře krku vícenásobné formace hlava a ramena. Je zde vidět kolikrát se cena od této trendové čáry odrazila. Také je zde vidět průraz a testování čáry krku, cenová akce, která vedla až k současnému vývoji. Když se podíváme na levou stranu grafu, na růst z minima v roce 2008, tak zde není mnoho oblastí podpory, které by zachytily současný vývoj. Dá se očekávat, že současný vývoj bude následovat nějaká konsolidační formace umístěná na půlce cesty celkového poklesu. 

 
Následující graf hovoří sám za sebe.

 
Bylo by zajímavé zjistit, jestli stihl Putin zahedžovat své pozice.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Rambus Chartology
 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.