Akcieatrhy  >  Alternativni-investice  >  Diamanty

Diamanty, cena diamantů


Diamant
je nejtvrdší známý přírodní minerál a jedna z nejtvrdších látek vůbec (tvrdší jsou např. fullerit, romboedrická modifikace diamantu či nanokrystalická forma diamantu - ADNR. Jedná se o krystalickou formu uhlíku C. Tvoří hlavně jednotlivé krystaly oktaedrického, dodekaedrického nebo krychlového vzhledu. Pro použití v diamantovém šperku je nejoblíbenější výbrus nazývaný briliant. Máme tedy diamantový prsten neboli briliantový prsten. 

Při investici do diamantů je třeba brát na zřetel, že většinu světové produkce vykupuje jen několik firem, které tak můžou jednoduše zadržovat určitou část produkce a po jejím uvolnění by cena diamantů výrazně poklesla. Cena diamantů tedy není tržní. investiční diamanty - zisk 1 - 4% za rok u váhy 1 karát, 3 - 5% u váhy 10 - 15 karátů.

O diamantech se v tuzemsku mnohdy říká, že jejich cena neklesá. Na konci roku 2008 se ukázalo, že to není tak úplně pravda. V historii však ceny diamantů klesaly již několikrát. Známý je takzvaný „diamond crash“, ke kterému došlo na počátku osmdesátých let minulého století. Po pádu cen akcií v roce 1974 investoři objevili investice do diamantů. Jejich ceny díky zvýšené poptávce závratně rostly. Podobně jako v případě nemovitostí v posledních letech investoři věřili, že ceny diamantů znají jediný směr. Banky dokonce začaly brát diamanty jako zástavy za bankovní úvěry. V roce 1980 mánie dosáhla vrcholu a ceny začaly prudce klesat. Pokles se zastavil prakticky až v devadesátých letech. Do roku 2004 se cena diamantů pohybovala pod úrovní inflace. Teprve v letech 2004-2008 cena rostla výrazněji.

Vzhledem k růstu ceny některých kamenů (73,5procentní u pětikarátových diamantů nejlepší barvy a čistoty mezi roky 2007 a 2008) v posledních letech se někteří obchodníci obávají, že může nastat další „diamond crash“.


Zde uvádíme základní seznam akciových společností obchodovatelných na burze, které mají co dočinění s diamanty:

Harry Winston Diamond Corporation (HWD)
Mountain Province Diamonds Inc. (NYSEMKT:MDM)
Anglo American PLC (AAUK)
Rio Tinto plc (RTP)
BHP Billiton Ltd. (BHP)
Signet Group plc (SIG)
Zale Corporation (ZLC)
Tiffany & Co. (TIF)
Blue Nile Inc. (NILE)
 


Prodejci investičních diamant ů v ČR


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.