Akcieatrhy  >  Akcie  >  Insider-trading  >  Insider Trading

Insider trading


 
Insider trading je obchodování s cennými papíry (akcie, dluhopisy, opce apod.) osobami s potenciálním přístupem k neveřejným informacím o dané společnosti. Jedná se zejména o management společnosti, klíčové zaměstnance nebo významnější akcionáře (v USA se v případě insider trading jedná o majitele 10 a více procent cenných papírů příslušné firmy a jejich přímé rodinné příslušníky).
 
V případě, že tyto obchodní transakce jsou uskutečněny v rámci zákonem daných pravidel bez využití výhody znalosti neveřejné informace, jedná se o legální transakci. I když nákupy nebo prodeje této skupiny lidí podléhají přísným pravidlům, mnoho investorů věří, že tato úzká skupina lidí má mnohem lepší informace o finančním zdraví společnosti než běžný investor a jejich investiční záměr tak z těchto informací vychází.
 
V případě, že investor naplní podmínky statutu insider, je povinen tuto skutečnost oznámit SEC (Americká komise pro cenné papíry) do deseti dní. Všichni insideři jsou také povinni oznámit jakoukoliv změnu v dané akciové pozici a to do druhého dne ode dne změny. Insideři mají zakázány prodeje na krátko (short selling) ve společnostech, kde jsou akcionáři, ale mohou prodat covered calls.
 

Přehled insider obchodů

  • Zde můžete najít kompletní seznam Insider tradings podle SEC
  • Grafický přehled aktuálních insider obchodů je k nahlédnutí zde
  •  Přehled insider nákupů je k nahlédnutí zde
  • Celkový přehled nákupů a prodejů je k nahlédnutí zde

 

Zprávy na podobné téma


03.04.2015  -  Insiders nakupují akcie, které porostou
18.03.2010  -  Insideři, ti co vědí víc než my

Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.