Akcieatrhy  >  Komodity  >  Komodity-energie  >  Ropa  >  Ropa nastoupila do klesajícího trhu
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 27.06.2017

Ropa nastoupila do klesajícího trhu
Nejnověji se do klesajícího trhu dostal trh s ropou. Definice klesajícího trhu je, když se cena obchodovaného instrumentu dostane pod 20 % svého posledního maxima. Naposledy spadla cena takto prudce před pěti lety. A pokaždé, když se cena ropy dostane do klesajícího trhu, má to nepříznivý dopad na index SPX.

 
 
Cena ropy klesla na současné minimum 21. června, kdy cena ropy WTI dosáhla 42 dolarů za barel. Obnovený pesimismus ohledně cen ropy pramení z potíží kartelu OPEC redukovat zásoby ropy v USA, protože zde se těžba ropy z břidlic povznáší k opětovným výšinám. Zásoby ropy v USA neklesají a to je pro trh s ropou ta nejhorší možná zpráva.

Ropa WTI je technicky v poklesu

 
 
Většina ropných společností se smiřuje s tím, že nízké ceny ropy tu s námi zůstanou několik dalších let.
 
Deník Wall Street Journal uvádí, že „většina společností z ropného sektoru rezignovala na to, že by cena ropy mohla nějak podstatně růst. Společností předpokládají, že v průběhu několika dalších let se cena ropy bude pohybovat v rozmezí 50 až 60 USD za barel“.
 
Mezi lety 2014 a 2015, zbankrotovalo 105 ropných společností a 120 ropných servisních společností.
 
 
Zdroj: Chris Vermeulen
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.