Akcieatrhy  >  Akcie  >  Fundamentalni-analyza  >  Rostoucí trh, kterému nikdo nevěří
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 16.02.2017

Rostoucí trh, kterému nikdo nevěří
Akciový trh pokračuje v dosahování nových maxim a nejeví známky toho, že by se vytvářela tržní bublina. Investoři se ptají: „Kdy konečně začne index Dow Jones korigovat?“ Tím myslí, kdy začne klesat. Nicméně pod pojmem korekce se nemusí skrývat pokles. Často se korekce projevuje dlouhodobým pohybem do strany s růsty i propady bez zjevného růstového, nebo klesajícího trendu. Právě takovou korekcí, zdá se, procházel akciový trh během dvou měsíců od prosince do začátku února a nyní opět trh roste.
 
Rozsah pohybu stranou v lednu na indexu Dow Jones Industrial dosahoval pouhých 1,1 %, což je nejnižší hodnota za posledních 100 let. Tato prodloužená konsolidační struktura se začala vyvíjet poté, co povolební růst dosáhl svého vrcholu a začal vytvářet plochý vrchol. Každého zajímalo, jestli je tato struktura přechodná s následným poklesem, nebo jde jen o oddech a pauzu v růstů. Odpovědi jsme se dočkali v minulém týdnu, kdy index prorazil svá maxima a začal pokračovat v dalším růstu, taženém očekáváním, že prezident Trump splní svůj předvolební slib a sníží daně.
 
 
 
I když rostoucí trh pokračuje, překvapivě vysoké množství investorů nevěří, že by růst mohl pokračovat, případně jsou naladěni na pokles. Podle průzkumu BBC News existuje rostoucí skupina bohatých obyvatel USA, která se obává, že prezidentské období Donalda Trumpa by mohla skončit katastrofou. Tato skupina nakupuje zbraně, staví kryty a podle BBC se zajišťuje na budoucí přežití.
 
Výzkum uvádí, že množství bohatých Američanů se připravuje na budoucí apokalypsu. Podle Business Insider, někteří budují podzemní bunkry, a jiní zase plánují emigraci na Nový Zéland. „Nákupy domů na Novém Zélandu se provádí bez mrknutí oka,“ říká Steve Huffman, generální ředitel webových stránek Reddit. „Když někoho potkáte, tak vám okamžitě po potřesení rukou sděluje, že zná realitního makléře, který prodává stará nukleární sila, která jsou vybavena pro přežití a kde by šlo bydlet.“
 
Společným jmenovatelem těchto nálad je rostoucí strach vyšší společenské třídy z budoucího vývoje. Strach z budoucnosti, který během posledních osmi let narůstal ve střední třídě, se nyní stěhuje do vyšší společnosti. Tento strach možná stojí za narůstajícími investicemi do zlata, dluhopisových fondů a dalších bezpečných přístavů pro investice. Tento strach možná také zastavil růst akciového trhu v prosinci a lednu tohoto roku.
 
Úzké obchodní rozpětí indikuje z technického hlediska silný pohyb na jednu, nebo druhou stranu. Obvykle následuje po proražení silný růst vzhůru. I když technická analýza preferuje silný růst, podstatné množství akciových investorů stále nevěří v sílu rostoucího trhu. V této nedůvěře se odráží výše zmiňovaný strach vyšší třídy.
 
Některé analýzy očekávají brzké zřícení trhu a silný pokles. Nicméně klasické zřícení je charakterizováno parabolickým růstem, nákupní panikou s vysokými obchodními objemy a širokým zapojením všech investorů, které vyústí do pádu. Tyto známky nyní nevidíme. Průběh trhu od prosince se dá stěží označovat, jako fáze před zřícením trhu. Trh se spíš chová organizovaně a pomalu se sune vzhůru, jak můžeme vidět na denním grafu indexu NYSE Composite (NYA).
 
 
 
Skutečná fáze zřícení trhu ještě ani nezačala. Nejprve musíme vidět rostoucí ceny akcií a stále větší zapojení drobných investorů, kteří zatím zůstávají stranou. Ani institucionální investoři nejeví známky nějakého přílišného optimismu, jak se dá vyčíst z jejich investičních výhledů pro rok 2017. Zřícení trhu přichází nečekaně, když se trh žene vzhůru a investoři v panice investují, aby jim neutekla růstová příležitost. Nálada na trhu je silně optimistická a vypadá to, že růst nikdy neskončí. 
 
Současná situace je oproti tomu směsicí strachu a opatrného optimismu. Tato nálada je sama o sobě známkou, že rostoucí trh nám má ještě co říci.
 
 
Zdroj: Clif Droke
 


Zprávy na podobné téma


14.07.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v červnu 2017
13.07.201710 nejlepších a nejhorších sektorů v USA v dubnu až červnu 2017
05.07.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červenci 2017?
03.07.2017 DOW JONES INDUSTRIALS
26.06.2017Poměrové grafy – skrytá informace, která dává smysl
25.06.2017Zajiťovatelé shortují euro, americké sektory rotují
21.06.2017Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
19.06.2017Elliottova analýza indexu Dow Jones naznačuje krátkodobý pokles
15.06.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
14.06.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červnu 2017?
29.05.2017ES_F E-Mini S&P500 Elliottova analýza
25.05.2017Kumulovaný zisk amerických bank v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,7 %, ukazuje FDIC
24.05.2017Elliottova analýza – DAX a stříbro
18.05.2017Facebook dostal od EK pokutu 110 mil. € za poskytnutí zavádějících informací při převzetí WhatsAppu
17.05.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2017
12.05.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v květnu 2017?
11.05.2017MONETA Money Bank - Klesající úrokové marže dále sužují ziskovost banky; vysoká dividenda stále na dosah
11.05.2017ČEZ výsledky za 1Q17 pozitivně překvapil, celoroční cíl zvýšen - rozšířený komentář
10.05.2017Wal-Mart zaplatí 300 milionů dolarů za to, že jeho zaměstnanci upláceli, tvrdí Bloomberg
05.05.2017Moneta Money Bank - Klesající čistá úroková marže stále tlačí na nižší ziskovost banky
   další >>
Stránka: 1 z 29

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.