Akcieatrhy  >  Akcie  >  Fundamentalni-analyza  >  Růst ekonomiky USA zpomaluje, ale růst cen akcií bude pokračovat
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 13.04.2017

Růst ekonomiky USA zpomaluje, ale růst cen akcií bude pokračovat
Spojené státy jsou největší a nejvíce diverzifikovanou světovou ekonomikou. V současné době však ekonomika trpí prodlouženým období slabého růstu, doprovázeného poklesem rychlosti tvorby nových pracovních míst a slabým trhem práce. Výzkum společnosti Pew Research Center uvádí, že ke konci roku 2015 věřilo vládě pouhých 19 % Američanů. 
 
Pokud chce FED zachovat ekonomický růst, musí stále tisknout další a další peníze.
 
Současně je třeba mít na paměti, že většina rostoucího akciového trhu je nesena zpětným odkupem akcií akciovými společnostmi. Individuální investoři přecházejí od akcií a akciových fondů směrem k ETF.
 
 
 
Vládní rozpočtová agentura (CBO) oznámila, že ve fiskálním roce 2016 poměr vládního dluhu vzhledem k HDP poprvé od roku 2009 vzrostl. CBO předpokládá, že poměr vládního dluhu k HDP poroste i v následujících letech. Hlavními tahouny zvyšování dluhu budou důchody, náklady na zdravotní péči pro starší občany a rostoucí výdaje na obsluhu dluhů. Ekonomický růst bude jen slabý s nízkými příjmy. To požene veřejný dluh stále výš, přičemž jeho výše překoná poměr dluhu a HDP z konce druhé světové války. 
 
CBO uvádí, že poměr veřejných dluhů USA vzhledem k HDP dosáhne v roce 2047 úrovně 145 %.
 
Výše veřejného dluhu USA vzhledem k HDP
 
 

 

Závěr:

Rostoucí trend na akciových trzích se v blízké budoucnosti neotočí.
 
Akciový trh se nachází v rostoucí fázi. Co by tedy investor měl dělat?
 
Pokud chce mít jistotu, může uzavřít polovinu svých obchodů a vybrat zisky. I s polovinou obchodní pozice můžeme realizovat zajímavý zisk v budoucnosti. 
 
 
Zdroj: Chris Vermeulen
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.