Akcieatrhy  >  Komodity  >  Komodity-energie  >  Růst solárních zdrojů je exponenciální
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 10.03.2017

Růst solárních zdrojů je exponenciální
Zprávy o vývoji cen ropy, zasedáních OPEC, predikci vývoje cen stále plní mediální zpravodajství. Člověk lehce podléhá dojmu, že ropa, uhlí a zemní plyn jsou to nejdůležitější, na čem záleží energetická budoucnost lidstva. Zcela v pozadí zájmu však zatím probíhá potichu energetická revoluce v podobě exponenciální ho růstu instalací solárních zdrojů. 
 
Následující graf ukazuje pokles ceny solárních panelů a s tím související exponenciální růst instalovaného výkonu. 

 
Podívejte se na to, co se stalo v roce 2016.


 
Na následujícím grafu si všimněte prudkého růstu instalací v Číně. Země, která se potýká s průmyslovým znečištěním je vedoucí silou v instalaci solárních zdrojů.

Kapacita nových solárních zdrojů vzrostla v roce 2016 o 50 %

Čína a USA vedou v instalaci nových fotovoltaických kapacit (MW)

 
 
Jsou to zásadní ukazatele pro investory, kteří uvažují o investicích do fosilních paliv. Exponenciální růst dokáže změnit poměry na trhu mrknutím oka.
 
 
Zdroj: John Rubino
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.