Akcieatrhy  >  Alternativni-investice  >  Stavební spoření

Stavební spoření

V Česku je stavební spoření stále poměrně oblíbeným spořícím produktem a je třetím nejrozšířenějším způsobem financování vlastního bydlení.
 
Hlavní myšlenkou stavebního spoření je možnost získat levný úvěr na bydlení. Účastníkem stavebního spoření může být fyzická nebo právnická osoba, která uzavřela písemnou smlouvu o stavebním spoření (za nezletilé uzavírá smlouvu zákonný zástupce). Za uzavření smlouvy o stavebním spoření si stavební spořitelny účtují poplatek, který se pohybuje kolem 1 % z cílové částky. Po té klient začne spořit.
 
Stavební spoření je druh spoření, kde vkladatel dlouhodobě ukládá své finance. V průběhu spoření může čerpat státní podporu a po jeho skončení získává nárok na úvěr ze stavebního spoření. V současné době si lze vybrat mezi pěti finančními ústavy.

Aktuální výše výplaty je 10 procent z naspořené částky v daném roce a to maximálně z 20 tisíc korun. Do naspořené částky se přitom počítají i připsané úroky, naopak se z ní odečítají uhrazené poplatky.
 

Seznam spořitelen a druhů stavebního spoření


Českomoravská stavební spořitelna
 
Web: http://www.cmss.cz
Adresa: Vinohradská 169/3218; Praha 10; 100 17 
Telefon:  225 225 225 
e-mail: info@cmss.cz
 
 
 
Modrá pyramida stavení spořitelna
 
Web: http://www.modrapyramida.cz
Adresa: Bělehradská 128; Praha 2; 120 21 
Telefon:  222 824 777 
e-mail: info@modrapyramida.cz
 
 
 
Raiffeisen stavební spořitelna
 
Web: http://www.rsts.cz
Adresa: Koněvova 2747/99; Praha 3; 130 45 
Telefon:  800 11 22 11 
e-mail: rsts@rsts.cz
 
 
 
Stavební spořitelna České spořitelny
 
Web: http://www.burinka.cz
Adresa: Vinohradská 180; Praha 3; 130 11 
Telefon:  800 120 120 
e-mail: burinka@burinka.cz
 
 
 
Wüstenrot stavební spořitelna
 
Web: http://www.wuestenrot.cz
Adresa: Na Hřebenech II 1718/8; Praha 4; 140 23 
Telefon:  800 225 555 
e-mail: kontakt@wuestenrot.cz
 
Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.