Akcieatrhy  >  Akcie  >  Warranty

Warranty


 

Warrant je derivát, který dává držiteli právo na nákup cenných papírů od emitenta za určitou cenu a v určitém časovém horizontu. Je to rovněž pákový produkt, což znamená násobení zisku a ztráty pákou. Investor vydělává na rozdílu mezi dosaženou tržní cenou podkladového aktiva a slíbenou realizační cenou, po odečtení zaplacené ceny kupní.
 
Cena warrantu je odvozena od aktuální hodnoty podkladového aktiva. Hodnota warrantu je ovlivněna cenou podkladového aktiva, realizovanou cenou a dobou do splatnosti. V případě stagnace podkladového aktiva, klesá i hodnota warrantu. V době splatnosti pak tedy může být nulová.
 
Rozlišujeme dva druhy warrantů, americký warrant a evropský. První z uvedených lze uplatnit kdykoliv během doby jeho životnosti, nejpozději však v den splatnosti, evropský pak lze uplatnit pouze v den splatnosti.
 
Riziko pákového efektu: páka u warrantů způsobuje větší zisky ale také větší ztráty v porovnání s přímou investicí do podkladového aktiva. Obecně platí, že čím je páka vyšší, tým je investice do warrantu riskantnější.
 
Největším rizikem se samozřejmě riziko úplné ztráty. Pokud warrant neuplatníte, stává se bezcenným, stejně tak jako, když klesne cena podkladového aktiva pod realizační cenu warrantu. Dalším rizikem je samotná páka. Čím větší, tím větší i riziko. Jelikož warranty jsou emitovány v omezeném množství, mohou nastat problémy s uspokojením objednávky.
 
Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.