Akcieatrhy  >  Ekonomika  >  Základní materiály a rozvíjející se trhy prorazily současně. První část.
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 20.07.2017

Základní materiály a rozvíjející se trhy prorazily současně. První část.
I když se většina obchodníků zaměřuje na drahé kovy, vyplácí se zaměřit svoji pozornost na další dva sektory a čekat na nastavení, které dá dlouhodobý nákupní signál. K tomu zřejmě došlo v minulém týdnu. 
 
Všichni zřejmě již vědí, že dlouhodobá konsolidace obvykle vede k silným impulsním pohybům. Co je zajímavé, že tyto dva sektory mají takřka identické konsolidační struktury a k proražení došlo téměř současně. Znamená to, že sektor rozvíjejících se trhů má před sebou silný růst a sektor základních materiálů jakbysmet. 
 
Když se díváme na rozvíjející se trhy, obvykle sledujeme index EEM. Existuje však ještě další index rozvíjejících se trhů s většími obchodními objemy VWO. Začneme tedy denním grafem VWO na kterém vidíme velikou spodní strukturu hlava a ramena (H&S). Na druhé straně grafu vidíme průraz rostoucího kanálu směrem vzhůru. Tento průraz je prorůstový. 
 
 
 
Následuje 5 letý týdenní graf, který ukazuje dvojitou dolní strukturu H&S s průrazem nad rostoucí kanál, kterého jsme si povšimli na denním grafu, který se dostal přesně do důležité zóny resistence. Povšimněme si dvou věcí. Průraz nad rostoucí kanál naznačuje silný růst. Dalším znakem je útok na silnou resistenci. Ze studia podobných cenových akcí vyplývá, že pokud se zformuje malá konsolidační struktura těsně pod takovou resistencí, obvykle to končí jejím průrazem. 
 
 
 
Dále následuje dlouhodobý týdenní graf VWO. Vidíme zde 6 let dlouhou konsolidační strukturu, která sestává z pohybu stranou. Vidíme, že rostoucí kanál se formuje těsně pod horní trendovou čarou 6 leté konsolidační struktury. Jde o příklad vzorové rostoucí struktury.
 
 
 
Na minulém grafu ještě k průrazu nedošlo, ale když si vezmeme k pomoci čarový graf, tak velmi často se průraz objeví dřív na čarovém grafu, než na svíčkovém grafu. Je jedno, jestli jde o denní, týdenní, či měsíční graf.
 
Na měsíčním čarovém grafu je vidět, že k průrazu již došlo. Testování by mělo proběhnout zhruba na úrovni 40,70 na zavíracích měsíčních cenách. Chceme vidět, že zavírací červencová cena zůstane nad horní trendovou čarou. 
 
 
 
Poslední graf VWO je 20 letý a ukazuje úplnou historii. Nyní chceme vidět silný průraz a rychlý pohyb ceny vzhůru. Tím se potvrdí, že průraz je reálný. Pokud se na trendové čáře cena otočí a půjde dolů, vznikne nejistota, kterou nechceme vidět.
 
Pokud však bude průraz reálný, tak 6 let dlouhá konsolidační struktura bude konsolidací v polovině cenového pohybu. Cílovou cenu označuje modrá šipka. Mělo by to vypadat podobně, jako začátek růstu v roce 2009 po krachu cen. Velká konsolidace vede k velkým cenovým pohybům.
 
 
 
 
Zdroj: Rambus Chartology
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.